Akcesoria dla wizażysty

Każdy wizażysta, aby mógł wykonywać swoją pracę, musi zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia. Wśród podstawowego wyposażenia powinien się znaleźć kuferek albo spora kosmetyczka, które pozwolą uporządkować i przechowywać w jednym miejscu wszystkie akcesoria. Skompletowanie pełnego zestawu zajmuje nieraz kilka lat, dlatego warto zaopatrzyć się w kuferek odpowiednich rozmiarów, by nie było potrzeby wymieniania go co kilka miesięcy.

Podstawą jest krem nawilżający, który stanowi filar każdego makijażu. Powinno się go użyć bez względu na rodzaj cery, ponieważ właściwe nawilżenie pomoże utrwalić efekt końcowy. Kolejnym elementem jest baza pod makijaż, najlepiej dwa rodzaje, ponieważ musi one współgrać z używanymi później podkładami. Jeśli używamy podkładów na bazie silikonów, również baza powinna takie składniki zawierać.

Tannouchka/bigstockphoto.com

Tannouchka/bigstockphoto.com

Podkłady są kolejnym niezbędnikiem wizażysty. Warto zadbać o co najmniej trzy tonacje – jasną, średnią i ciemną, które da się połączyć w celu uzyskania odpowiedniego koloru dla danego odcienia cery. Do zakrycia niedoskonałości cery przyda się paleta korektorów o różnej konsystencji i kolorze. Umożliwi to pokrycie różnego typu zmian na każdym typie i odcieniu skóry.

Spakować należy również pudry – podobnie jak w przypadku podkładów co najmniej trzy kolory. Do wykończenia makijażu przyda się również bronzer oraz paleta róży. Do nałożenia wszystkich tych kosmetyków warto zaopatrzyć się w szpatułki (do wyciągania kosmetyków z opakowań) oraz pędzle (oddzielne do nakładania pudru, bronzera i różu).

W kosmetyczne nie może zabraknąć także kosmetyków do makijażu oka. Niezbędna jest kredka w kolorze czarnym, paleta cieni oraz tusz do rzęs. Aby lepiej utrwalić efekt, malowanie oka można rozpocząć od nałożenia specjalnej bazy na powiekę.

Dodatkowo przydatne są akcesoria takie jak waciki, patyczki, chusteczki higieniczne i chusteczki nawilżane oraz takie przeznaczone do demakijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.