Akcesoria do makijażu

Salony kosmetyczne posiadają coraz bardziej rozbudowany wachlarz usług. Ich właściciele przywiązują wagę do adekwatnego dopasowania oferty do potrzeb konkretnego klienta.

Zauważa się, że salony kosmetyczne przestają zawężać się wyłącznie do czynności upiększających i korygujących urodę klientów, ale zaczynają „otwierać się” na nowe obszary. Okazuje się, że dużo osób odwiedzając kosmetyczkę, potrzebuje zarazem odprężenia i relaksu.

Profesjonalne salony kosmetyczne w ramach swoich usług związanych z upiększaniem, oferują klientkom wykonanie makijażu. W zależności od potrzeb, można wykonać makijaż dzienny, wieczorowy oraz okolicznościowy: na studniówkę, ślub czy sylwestra. Poszczególne rodzaje makijażu, wymagają zastosowania odpowiednich akcesoriów.

Akcesoria do makijażu

fot. Lester120/bigstockphoto.com

Wśród podstawowych akcesoriów, które są niezbędne przy wykonaniu makijażu są aplikatory i pędzle. Specjaliści od wizażu zalecają, aby te ostatnie były wykonane z naturalnego włosia. Pędzle powinny być uniwersalne, bądź takie za pomocą których można nakładać różnorodne kosmetyki. Zaleca się jednak oddzielny pędzel do korektora, podkładu, bronzera, pudru, różu, cieni, a także eyelinera. W profesjonalnym salonie kosmetycznym znaleźć można także pędzle do brwi, malowania twarzy i pędzelek do ust. Poszczególne akcesoria kosmetyczne wymagają także odpowiednich środków do pielęgnacji, w przypadku pędzli są to specjalne szampony i płyny do mycia. Dbałość o akcesoria kosmetyczne i systematyczne ich czyszczenie należy do podstawowych zadań kosmetyczki.

Wśród narzędzi pracy wizażysty w salonie kosmetycznym obowiązkowym punktem na liście jest zalotka, pęseta, temperówka, a także gąbki i waciki. Sprawdza się również kosmetyczka na pasku, bądź futerał do przechowywania poszczególnych akcesoriów, ponieważ wszystkie potrzebne elementy znajdują się wtedy w „zasięgu ręki”. Usprawnia to znacznie pracę i poprawia komfort jej wykonywania.

Wielu specjalistów od wizerunku zaleca, aby do wykonywania makijażu w salonie kosmetycznym, wykorzystywać wyłącznie profesjonalne kosmetyki. Warto zadbać o to, aby były one bardzo dobrej jakości.

Wśród kosmetyków znajdujących się w profesjonalnym salonie kosmetycznym znajdują się przede wszystkim korektory, bazy pod podkład, róże i pudry, a także bronzery i podkreślacze. Profesjonalni makijażyści używają: utrwalaczy do makijażu, kredek do oczu, różnorodnych tuszy do rzęs, cieni do powiek i brwi, baz pod cienie, błyszczyków, kredek do ust, a także pomadek i kosmetyków do zmywania makijażu.

Stosowanie wysokiej jakości produktów w salonie kosmetycznym gwarantuje nie tylko trwałość wykonanego makijażu, ale przede wszystkim świadczy o profesjonalizmie. Jakość wykorzystywanych produktów ma także ogromne znaczenie w przypadku klientek, które zmagają się z różnymi alergiami.

Profesjonalne salony kosmetyczne mają również w swojej ofercie mikropigmentację, czyli makijaż permanentny. Jest to zabieg na pograniczu medycyny estetycznej i kosmetyki. Wymaga specjalistycznego sprzętu i zapewnienia sterylnych i higienicznych warunków. Podstawowym narzędziem pracy jest w tym wypadku aparat do wykonywania makijażu permanentnego z laserem biostymulującym, a także lampy i lupy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.