Akcesoria do manicure

Zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Dobrze wykonany manicure poprawia nam humor i dodaje pewności siebie. Jego wykonanie wymaga jednak poświęcenia odrobiny czasu oraz zaopatrzenia się w odpowiednie akcesoria. Możemy również skorzystać z pomocy salonów kosmetycznych, w których doświadczeni pracownicy zadbają o piękny wygląd naszych paznokci.

Akcesoria do manicure

fot. Aleksandr Gudenko/bigstockphoto.com

Poniżej przedstawiamy podstawowe narzędzia, niezbędne do wykonania manicure, zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w zaciszu własnego domu.

1. Cążki – za ich pomocą skrócimy paznokcie do odpowiedniej długości. Warto tu zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Profesjonalne firmy oferują cążki ze stali węglowej, chromowane. Ich cena jest na pewno wyższa niż tych zwykłych, kupionych w małych drogeriach. Są jednak dużo bardziej wytrzymałe i precyzyjne. Znajdziemy cążki o różnej długości i profilu ostrza. Niektóre panie chwalą sobie cążki z zaokrąglonym ostrzem – pomagają one nadać płytce pożądany kształt.

2. Pilniczek – pomaga wygładzić brzegi paznokci i nadać im kształt. Producenci oferują dziś szeroką gamę pilniczków – o różnej grubości powierzchni ścierającej, ale również wykonanych z przeróżnych materiałów. Pilniczki metalowe dawno odeszły w niepamięć, wyparte przez papierowe, szklane, a nawet porcelanowe. Te, w przeciwieństwie do metalowych, są łagodniejsze i bardziej precyzyjne. Niezależnie od tego, które wybieramy, pamiętajmy, aby piłować płytkę w jednym kierunku – zapobiegnie to jej rozdwajaniu.

3. Preparat do usuwania skórek – to witaminowe, odżywcze płyny bądź kremy zmiękczające narastające skórki. Po nałożeniu na skórki odsuwa się je delikatnie drewnianym patyczkiem z powierzchni płytki. Niektóre gabinety kosmetyczne nadal stosują cążki do usuwania skórek. Jest to zabieg bardziej inwazyjny w porównaniu do odsuwania ich za pomocą drewnianej szpatułki. Ponadto wycinane skórki odrastają twarde i szorstkie, co jest bardzo nieestetyczne.

4. Polerka – służy do wygładzenia powierzchni paznokci i nadania im połysku. Za pomocą grubszych ziaren wygładzimy nierówności płytki, drobniejsze natomiast nadadzą jej połysk i przygotują do położenia lakieru. Na gładkiej powierzchni lakier utrzymuje się dłużej i nie odpryskuje. Pamiętajmy tu jednak, aby zachować umiar – zbyt częste ścieranie płytki osłabia paznokcie. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych używa się frezarek, za pomocą których kosmetyczka nie tylko zadba o powierzchnię płytki, ale również usunie nadmiar narastających skórek. Urządzenia te mają wymienne końcówki o różnej grubości powierzchni ścierającej, co umożliwia kompleksowe przeprowadzenie zabiegu.

5. Odżywki i preparaty podkładowe – ważny element prawidłowo wykonanego manicure. Odżywki w formie lakieru zawierają witaminy i składniki utwardzające paznokcie oraz zabezpieczające je przed uszkodzeniami. Preparaty podkładowe stosuje się natomiast przed nałożeniem lakieru. Kolorowe i ciemne lakiery bardzo często powodują nieestetyczne przebarwienia płytki, którym łatwo zapobiec nakładając podkład.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.