Akcesoria do pedicure

Mówi się, że dłonie są wizytówką każdej kobiety. To samo można jednak powiedzieć o stopach. Szczególnie latem, gdy temperatury rosną i wyjmujemy z szafy ulubione sandały, chcemy, by nasze stopy prezentowały się idealnie. Czas więc na pedicure. Profesjonalnie wykonany sprawi, że poczujemy się piękne i nabierzemy pewności siebie.

Część kobiet decyduje się na wykonanie go samodzielnie, część z kolei wybiera się do salonu kosmetycznego. Jakie akcesoria są niezbędne, aby zabieg przeprowadzić profesjonalnie?

Akcesoria do pedicure

fot. votash/bigstockphoto.com

Zabiegi kosmetyczne mają to do siebie, że oprócz oczywistego efektu kosmetycznego mają przy okazji relaksować. Podstawowym wyposażeniem każdego gabinetu kosmetycznego powinny więc być: fotel z oparciem dla klientki, podnóżek utrzymujący nogi podczas wykonywania zabiegu, stołek dla pedicurzystki oraz lampka, pomocna kosmetyczce. Tyle jeśli chodzi o ogólny sprzęt, zapewniający komfort pracy kosmetyczki oraz dobre samopoczucie klientki. Akcesoria do samego pedicure przedstawiamy poniżej:

1. Miska do moczenia stóp – jako że zabieg pedicure obejmuje również usunięcie zrogowaciałego naskórka z pięt, pierwszym krokiem jest wymoczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli lub płynu zmiękczającego. Naskórek usuwany jest następnie za pomocą tarki lub frezarki.

2. Cążki do paznokci – pozwalają skrócić paznokcie do pożądanej długości. Paznokcie u stóp powinny być ścięte prosto, bez zaokrąglania po bokach. Cążki wykonane są najczęściej ze stali szlachetnej, zapewniającej wysoką jakość. Uchwyty są ergonomiczne, co sprawia, że kosmetyczka wykonująca zabieg nie męczy dłoni.

3. Patyczki do usuwania skórek – za ich pomocą odsuwa się narastające na paznokciach skórki, po wcześniejszym nałożeniu na nie preparatu zmiękczającego. W przypadku kiedy skórki są bardzo szerokie, po odsunięciu ich drewnianym patyczkiem kosmetyczka usunie je za pomocą cążek przeznaczonych do tego celu. Cążki do skórek mają zaokrąglone ostrza, dzięki czemu można bezpiecznie odciąć nadmiar skórki bez obaw o uszkodzenie płytki paznokci.

4. Pilniczek – pomaga wygładzić brzegi paznokci. Salony kosmetyczne dysponują różnymi rodzajami pilniczków – od papierowych, po szklane aż do porcelanowych. Te ostatnie są bardzo precyzyjne. W niektórych gabinetach możemy spotkać się z urządzeniem elektronicznym z nasadkami piłującymi o różnej grubości.

5. Skalpel, omega/hebelek – za pomocą tych akcesoriów pozbędziemy się zgrubiałego naskórka, nagniotków i modzeli, powstających często u pań z umiłowaniem noszących wysokie obcasy.

6. Środki do dezynfekcji – stosowane do zdezynfekowania skóry stóp po usunięciu odcisków i nagniotków. Na tym etapie kosmetyczka stosuje też preparaty przeciwgrzybiczne, przeciwpotne lub zmiękczające, w zależności od potrzeby.

7. Separatory – założone na stopy przed pomalowaniem paznokci lakierem zapobiegną jego starciu z sąsiednich palców.

8. Preparat odtłuszczający i podkładowy – za pomocą pierwszego kosmetyczka odtłuści powierzchnię płytki paznokciowej, dzięki czemu lakier będzie trzymał się dłużej. Preparat podkładowy natomiast stosuje się przed położeniem lakieru. Ciemne lakiery często powodują przebarwienia płytki, którym preparaty podkładowe zapobiegają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.