Akcesoria do przedłużania rzęs

Rzęsy, które sięgają nieba są marzeniem każdej kobiety. Długie, czarne i podkręcone na co dzień widzimy u aktorek i gwiazd show biznesu. Niegdyś tajemnicą było stosowanie sztucznych rzęs, aktualnie to modny trend, który podbija polskie salony kosmetyczne.

Piękne spojrzenie nie musi już należeć tylko do celebrytek. Każda kobieta może w maksymalnie dwie godziny poprawić oprawę swoich oczu. Przedłużanie rzęs oferuje już niemal każdy gabinet medycyny estetycznej. Cena przyklejenia rzęs bywa różna i waha się od stu od kilkuset złotych. Koszt zależny jest bowiem od jakości rzęs oraz akcesoriów, jakie używane są podczas zabiegu.

Co powinno znaleźć się w zestawie profesjonalnej kosmetyczki, która zajmuje się doklejaniem rzęs? Poniżej najważniejsze i niezbędne do bezpiecznego zabiegu produkty.

Akcesoria do przedłużania rzęs

fot. pashapixel/bigstockphoto.com

W każdym zestawie do profesjonalnego przedłużania rzęs oczywiście muszą znaleźć się różne rodzaje rzęs. W jednym opakowaniu znajduje się najczęściej 0,25 g, można też kupić większe nawet 1 g. Wyróżnia się kilka typów rzęs w zależności od rodzaju podkręcenia. Posiadanie wszystkich typów świadczy o tym, że łatwiej będzie dobrać sztuczne rzęsy do naturalnych. Do przyklejenia rzęs niezbędny będzie klej, który schnie nie dłużej niż dwie sekundy. Tylko wprawiona kosmetyczka po odpowiednim kursie będzie widziała w jaki sposób go używać. Ponadto ze względu na ryzyko wystąpienia uczulenia na klej, warto dowiedzieć się czy w salonie znajdują się produkty hipoalergiczne.

Kolejnym niezbędnym produktem jest primer, czyli odtłuszczacz. Za jego pomocą zwiększa się przyczepność rzęs, gdyż nie powstają nieestetyczne grudki, które są tak uciążliwe podczas stosowania tradycyjnej maskary. Nadmiar primera oraz kleju można delikatnie usunąć używając bezwłóknowych aplikatorów. Natomiast klej na źle przyklejonej rzęsie lub jego pozostałości na skórze czy narzędziach kosmetycznych można usunąć za pomocą removera. Klej szybciej wyschnie dzięki specjalistycznej pompce. Dolne rzęsy zawsze muszą być podklejone taśmą, koniecznie hipoalergiczną, aby nie doszło do stanu zapalnego oka. Przyklejanie rzęs nie może obyć się bez dwóch penset, które służą do rozdzielania włosków i doklejania do nich sztucznych. Ponadto w zestawie powinny pojawić się środki pielęgnacyjne oraz szczoteczki do przeczesywania nowych i znacznie dłuższych rzęs.

Sztuczne rzęsy wykonane w odpowiedni sposób nie będą odpadać po zetknięciu się z wodą. W arto jednak odczekać dwa dni z dokładnym myciem oczu. Po tym czasie swobodnie można korzystać z basenu i siłowni. Żywotność sztucznych rzęs bywa różna, ale najczęściej wynosi około miesiąca. Po tym czasie można wykonać dopełnienie. Po ich całkowitym zdjęciu naturalne rzęsy bywają osłabione, dlatego dobrze jest je wzmocnić preparatem witaminowym. Specjalne serum do rzęs znajdziemy w każdej aptece.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.