Akcesoria do zabiegów podologicznych

Piękne paznokcie są nieodzownym elementem zadbanej osoby. Najczęściej jednak dbamy o nasze dłonie, wykonując dokładny manicure. A szorstka skóra dłoni znika po zastosowaniu odżywczego kremu do rąk. Jedwabiście gładka skóra i błyszcząca płytka paznokciowa to świetna wizytówka. Natomiast bardzo często zapominamy o stopach, które również potrzebują regularnej pielęgnacji.

Akcesoria do zabiegów podologicznych

fot. robertprzybysz/bigstockphoto.com

Dokładnie wyrównane paznokcie i gładka skóra stóp, szczególnie na piętach, są nieodzowne nie tylko latem. Aby wykonać kompleksowy zabieg należy udać się do kosmetyczki-podologa, która zajmie się wszystkimi niedoskonałościami naszych stóp.

Podologia jest dziedziną medycyny estetycznej, której celem jest leczenie wszelkich zniekształceń i dolegliwości występujących na stopach. Bolesne zmiany skórne można usunąć za pomocą odpowiedniego sprzętu, a określona kuracja uniemożliwi nawracanie choroby. U pogologa zlikwidować można wrastające paznokcie oraz silnie popękaną skórę na piętach. Ponadto kosmetyczka wykonuje dokładny pedicure, terapeutyczny masaż stóp czy peeling. Większość tych zabiegów można wykonywać w domowym zaciszu, mające odpowiedni sprzęt i akcesoria. Z tego właśnie powodu wiele mobilnych kosmetyczek rozwija swoją działalność właśnie o usługi podologiczne.

Jaki sprzęt musi posiadać gabinet kosmetyczny, aby świadczyć usługi z zakresu podologii? Najważniejszą są obcążki i lakiery oraz odżywki do paznokci. Niezbędną są też specjalne kosmetyki do pielęgnacji i oczyszczania skóry stóp. To jednak nie wszystko. Wśród niezbędnych akcesoriów do zabiegów podologicznych muszą znaleźć się:

  • cęgi do paznokci wrastających,
  • pilnik dwustronny (metalowy i szklany),
  • dłutko do pedicure,
  • nożyczki uniwersalne,
  • ścinak do pięt ze stali,
  • składana igła kosmetyczna ze stali nierdzewnej,
  • kopytko/dłutko/radełko do skórek,
  • lampa przenośna,
  • separatory do pedicure,
  • poduszka pod nogi.

Większość gabinetów posiada również specjalistyczne frezarki, dzięki którym zabieg jest dokładniejszy. Niemniej to podstawowe akcesoria mogą zapewnić kompleksowość usługi. Wrastające paznokcie są najczęstszym problemem, który pojawia się z powodu nieprawidłowego skracania płytki paznokciowej, źle dopasowanego obuwia czy wrodzonej wady. Ból, jaki towarzyszy temu schorzeniu może utrudniać poruszanie się. Ponadto wrastające paznokcie sprzyjają infekcjom i stanom zapalnym, które nieleczone mogą przerodzić się w poważniejsze choroby.

Innym częstym zadaniem podologa jest usuwanie nadmiernej, popękanej skóry z okolicy pięt. Powstałe zrogowacenia są bolesne i zwiększają ryzyko pojawienia się grzybicy. Regularne zabiegi na stopy spowodują zmiękczenie naskórka i łatwiej będzie można usunąć ten niepotrzebny. Pięty ponownie staną się gładkie, a ten krępujący problem przestanie doskwierać, zwłaszcza latem, gdy nosimy buty odsłaniające stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.