Aktualne trendy w pielęgnacji i stylizacji włosów

Piękne włosy to wizytówka wielu kobiet. Przez lata stylizacje uważane za modne, zmieniały się nie do poznania. Jeszcze w latach 80. XX wieku wielbiono głównie tapirowanie włosów, trwałą i brak symetrii. Jednak już 10 lat później moda zmieniła się na tyle, że zapanowała absolutna dowolność w doborze fryzury. Wciąż jednak pewne stylizacje były bardziej lubiane niż inne. Jak jest dziś?

Trendy we fryzjerstwie – 2020 rok

Dziś najlepiej sprawdzają się skromne fryzury. Proste włosy, bez szaleństw kolorystycznych zawsze będą dobrze postrzegane. Co jednak w sytuacji, gdy kobieta chciałaby coś zmienić, odrobinę się wyróżnić? Wówczas warto, by postawiła na balejaż. Ładnie pofarbowane włosy wciąż mogą wyglądać naturalnie, a jednocześnie sprawić, że fryzura będzie wyglądała niepowtarzalnie.

W 2020 roku panuje również moda na skracanie włosów – do ramion, do uszu. Choć niegdyś panowało przekonanie, że „im dłużej, tym lepiej”, teraz powoli się z niego wychodzi. Długie włosy ciężko utrzymać w dobrej formie – końcówki najczęściej są już mocno zniszczone (i to naprawdę widać!). Są one też ciężkie, przez co trudno o jakąkolwiek trwałą stylizację, bo pod wpływem ciężaru włosy szybko wrócą do naturalnej postaci. Krótsze włosy, gdy się je zakręci, potrafią się trzymać w tej postaci wiele godzin. Długie rozprostują się po godzinie do dwóch. Nie wspominając już o tym, że będą też bardziej przylegać do głowy, przez co wizualnie stracą na objętości. Nie powinno zatem nikogo zaskoczyć, że w 2020 roku rządziły stylizacje stworzone z krótszych włosów.

Valua Vitaly/bigstockphoto.com

Nie tylko stylizacja

2020 rok przyniósł ze sobą napływ świadomości, jeśli chodzi o pielęgnację włosów. Okazało się, że niezależnie od stylizacji, włosy powinny być przede wszystkim zdrowe. Wówczas zawsze będą wyglądały pięknie. Warto je zatem regularnie odżywiać i nawilżać. Najlepiej to zrobić poprzez olejowanie. Jest to domowy, ale bardzo skuteczny sposób na utrzymanie włosów w dobrej kondycji. Olej, który nakładamy na głowę, jest bowiem dla włosa swego rodzaju emolientem. I choć sam nie jest w stanie go nawilżyć, oblepia go tak, że zatrzymuje uciekającą wodę. Sekret jednak tkwi nie w samym olejowaniu, ale w dobraniu odpowiedniego oleju do rodzaju swoich włosów.

Piękne włosy to nie tylko odpowiednio dobrana fryzura, ale również – a może przede wszystkim – codzienna pielęgnacja. Kobieta, której zależy na tym, aby jej włosy były zadbane, powinna zatem rozważyć wizytę u specjalisty – trychologa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.