Ampułki kosmetyczne

Ampułki kosmetyczne to bardzo popularny i skuteczny kosmetyk, który jest niezbędny w każdym gabinecie kosmetycznym. O ich skuteczności decyduje wysokie stężenie składników, które w postaci małych cząsteczek są szybko i efektywnie wchłaniane przez skórę.

Ampułki kosmetyczne

fot. robertprzybysz/bigstockphoto.com

Ampułka kosmetyczna wysokiej jakości nie powinna zawierać silikonu, parabenów, konserwantów, barwników ani substancji zapachowych. Zazwyczaj cechuje ją lekka, nietłusta konsystencja, dzięki czemu można ją wprowadzać głębiej w skórę twarzy za pomocą wybranych zabiegów kosmetycznych (np. jonoforezy czy ultradźwięków). Działanie tego kosmetyku jest widoczne od razu, działa on szybko i z dużą mocą, co jest szczególnie ważne, gdy skóra potrzebuje natychmiastowej odnowy czy regeneracji. Najlepsze efekty daje 7- lub 14-dniowa kuracja w salonie kosmetycznym.

Jakie są rodzaje ampułek kosmetycznych? Ze względu na efekt, jaki się chce osiągnąć, można je podzielić na:

• anti-age,

• nawilżające,

• witaminowe,

• oczyszczające,

• łagodzące.

1. Ampułki typu anty-age

Przeznaczone są do cery dojrzałej, z widocznymi oznakami starzenia, pozbawionej jędrności. W ich skład wchodzi np. kolagen, a sama ampułka może mieć fazę olejową. Świetnie nadają się pod maskę lub do masażu twarzy. Przywracają jędrność skóry, poprawiają jej koloryt i napięcie.

2. Ampułki nawilżające

Przeznaczone dla cery suchej, ze skłonnością do zmarszczek. W ich skład wchodzi m.in. wyciąg z roślin. Odżywiają i odświeżają cerę.

3. Ampułki witaminowe

„Witaminowy zastrzyk” dla skóry z witamin A i E oraz aminokwasów. Dają świetne efekty szczególnie przy cerze ziemistej lub zniszczonej przez palenie czy opalanie.

4. Ampułki oczyszczające

Wykorzystywane w pielęgnacji cery trądzikowej, tłustej lub ze skłonnością do łojotoku. Ich główne składniki to kwas salicylowy w odpowiednim stężeniu i olejki eteryczne. Mają działanie ściągające, wygładzające i oczyszczające.

5. Ampułki łagodzące

Znajdują zastosowanie w przypadku stanów zapalnych skóry i zaczerwienianych. Wzmacniają naczynka krwionośne i łagodzą podrażnienia. Mogą zawierać np. wyciąg z korzenia astragalusa.

Na rynku są również dostępne ampułki dedykowane pielęgnacji okolic ust i oczu, jak również do skóry ciała. Jest też duży wybór, jeśli chodzi o preparaty, które można wykorzystać do zabiegach kosmetycznych i pielęgnacyjnych (np. przy jonoforezie i mezoterapii bezigłowej).

Wybierając ampułki należy dostosować je do wieku, rodzaju i stanu skóry, który w największym stopniu wpływa na to, jakie składniki należy użyć. W trakcie trwania kuracji warto stosować kosmetyki z danej linii lub marki, gdyż wówczas wzajemnie się wspomagają, utrwalając i zwiększając efekt oddziaływania. Jest to silna stymulacja skóry, więc w przypadku cery wrażliwej może nastąpić podrażnienie. Należy więc uważać, by w wybieranych kosmetykach znajdowały się również składniki kojące i łagodzące. Obok składu istotną rzeczą jest regularność w ich stosowaniu. Przemysł kosmetyczny dynamicznie się rozwija i pracuje nad coraz to doskonalszymi składami i technologią tych preparatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.