Avon

Rynek kosmetyczny należy do jednych z najlepiej rozwijających się gałęzi przemysłu. Bardzo szeroki wybór firm, zajmujących się produkcją i dystrybucją kosmetyką, sprawią, że utrzymanie wysokiego poziomu sprzedaży nie jest łatwe. Jednak jest kilka przedsiębiorstw, które od wielu lat prosperują na rynku. Wśród nich znajduje się Avon, niegdyś kosmetyczny lider wśród Amerykanek.

Avon to międzynarodowa firma kosmetyczna. Swym zasięgiem objęła ponad 135 krajów. Powstała w Stanach Zjednoczonych ponad sto lat temu. Założył ją David H. McConnell w 1886 roku. Początkowo nazywała się California Perfume Company i działała wyłącznie na nowojorskim rynku. Firma zmieniła nazwę na Avon Products Inc. w 1939 roku. Dwadzieścia lat później istniały już pierwsze oddziały w Europie, w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Aktualnie kosmetyki marki Avon najlepiej sprzedają się w Rosji i Chinach. Dochód Avonu to prawie 10 mld dolarów rocznie.avon

Nieznana dotąd forma sprzedaży przypadła do gustu odbiorcom. Najpierw to sam McConnell  chodził od domu do domu, oferując nowe kosmetyki. W krótkim czasie zatrudnił osoby do pomocy. I tak kosmetyki polecają oraz sprzedają konsultantki. Obecnie pracuje ich około 5 mln na całym świecie. Avon wykorzystuje do promowania marki sprzedaż bezpośrednią, opartą na marketingu wielopoziomowym. Oferta zgromadzona jest w specjalnych, regularnie przygotowywanych katalogach, które dostarczane są do potencjalnych klientek. Produkty przede wszystkim przeznaczone są dla kobiet, ale jest kilka linii typowo męskich kosmetyków.

Avon wypuścił kilka własnych marek takich jak: Anew, Solutions, Foot Works, Avon Clearskin, Avon Color oraz Planet SPA. Każda charakteryzuje się określonymi właściwościami i rodzajem produktów. W ofercie firmy znajduje się kompleksowa gama kosmetyków, począwszy od pielęgnacyjnych, przez perfumy, a na make-up kończąc. W katalogach znaleźć można bogaty wybór kremów do twarzy, balsamów do ciała, płynów do kąpieli, szamponów do włosów, cieni do powiek, podkładów, lakierów do paznokci, itd. Avon reklamuje się wysoką jakością swych produktów i atrakcyjną ceną. Ponadto Avon to obecnie też firma sprzedająca biżuterię i dodatki, jak torebki czy szale.

O popularności marki Avon świadczą także kampanie reklamowe, w których biorą udział znane postacie filmu czy sceny muzycznej, jak Reese Witherspoon, Fergie i Patrick Dempsey. W Polsce Avon sprzedaje od 1992 roku. Przez dwie dekady działalności firma zyskała spore grono stałych klientek. Dzięki kosmetykom marki Avon można zadbać o dobry wygląd oraz wykonać perfekcyjny makijaż, a kosmetyki zostaną dostarczone do domu. Rad na temat nowości na rynku kosmetycznym oraz działanie poszczególnych produktów udziela konsultantka. To z pewnością ma wpływ na popularność tej amerykańskiej firmy. Do 2010 roku można było także korzystać z operatora sieci komórkowej – myAvon.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.