Bańki chińskie niezbędne w salonie kosmetycznym

Masaż bańką chińską wykorzystywany jest w leczeniu bólów kręgosłupa oraz wielu dolegliwości mięśniowych. Kosmetologia także włączyła zabieg tego rodzaju w swój katalog usług. Dzięki masażom z wykorzystaniem bańki chińskiej, możliwe jest usuwanie cellulitu, redukcja tkanki tłuszczowej z brzucha, zmniejszenie widoczności rozstępów, a także wymodelowanie sylwetki, a nawet usuwanie trądziku.

Masaż bańką chińską wykorzystuje podciśnienie, które powoduje delikatne, miejscowe zasysanie skóry. Poprzez pobudzenie krążenia krwi i limfy w organizmie, dochodzi do szybszego pozbywania się toksyn.
Istnieje kilka rodzajów baniek, które stosuje się na różne sposoby.

  • Bańki akupunkturowe są stawianie w odpowiednich miejscach na ciele zgodnie z zasadami akupunktury.
  • Bańki próżniowe wysysają powietrze pod ciśnieniem i należą do zimnych baniek.
  • Ich przeciwieństwem są bańki ogniowe, które spalają powietrze poprzez podpalenie brzegów.
  • Ostatnim rodzajem są bańki cięte. Wymagają one płytkiego nacięcia skóry w odpowiednich miejscach, co powoduje zasysanie krwi do wnętrza bańki. Aktualnie baniek tego rodzaju prawie się już nie wykorzystuje.

Decydując się na zakup baniek chińskich do salonu kosmetycznego należy dokładnie przeanalizować potrzebę ich stawiania. Inne bańki przeznaczone są do delikatnych miejsc na ciele, inne do dużych powierzchni tj. np. plecy. Małe bańki stawia się głównie u dzieci i w punktach wrażliwych ciała. Duże z kolei przystawia się na stawach i na powierzchniach silnie umięśnionych.

banki chinskie

W kosmetologii bańki chińskie przede wszystkim wykorzystywane są do redukcji cellulitu. Masuje się nimi głównie pośladki, uda i ramiona.

Dawniej wykorzystywane były bańki bambusowe i szklane. Aktualnie najczęstszym rodzajem stosowanych baniek są bańki gumowe, pozwalające na przeprowadzanie zabiegów suchą metodą. Metoda gorąca wymaga zastosowania szklanych baniek, gdzie podciśnienie tworzy się dzięki wysokiej temperaturze. Większość salonów kosmetycznych posiada bańki gumowe. Zdaniem kosmetologów i specjalistów od masażu bańką chińską, najlepiej zaopatrzyć salon w kilka kompletów różnego rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.