Cienie do powiek

Jednym z najbardziej powszechnie używanych kosmetyków przez kobiety jest cień do powiek. Umożliwia nadanie powiekom określonego koloru, wzbogacając tym samym makijaż.

Cienie składają się przede wszystkim z talku, tlenku tytanu, kaolinu, mieszaniny pigmentów, olejków aromatycznych i czasem także z perły kosmetycznej. Wyróżnia się

  • cienie pudrowe prasowane,
  • cienie pudrowe sypkie,
  • cienie w kremie.

Podzielić je również można ze względu na efekt, jak pozwalają uzyskać po nałożeniu. Tak więc cienie do powiek mogą mieć właściwości:

  • opalizujące,
  • brokatowe,
  • połyskliwe,
  • perłowe,
  • metaliczne,
  • matowe.

Zgodnie z zasadami wizażu, jaśniejszy cień nakłada się w kącikach oczu, ciemniejszy wzdłuż linii rzęs. Warto również wiedzieć, że jasne kolory optycznie powiększają oko, zaś te ciemne zmniejszają je. Wiedza na temat perfekcyjnego makijażu oczu pozwoli zadbać o atrakcyjny wygląd, dostosowanych do każdej okazji, pozycji społecznej i wieku. Cienie o intensywnych barwach na powieki nakładać można tylko przy makijażu wieczorowym. W ciągu dnia wskazany jest naturalny wygląd, który można pokreślić perłowymi, pastelowymi kosmetykami do oczu.

Cienie do powiek

Lateci/bigstockphoto.com

Najpopularniejsze są cienie w kamieniu. W sprzedaży jest niezliczona ilość odcieni tego kosmetyku, aby każda kobieta mogła znaleźć ten idealnie pasujący do danej kreacji. W ostatnim czasie pozwodzeniem cieszą się sypkie, brokatowe cienie, które niesamowicie błyszczą na powiece, przyciągając uwagę. Mankamentem jest ich łatwe rozprzestrzenianie się na całej twarzy. Dla kobiet z przesuszoną skórą zaleca się natomiast cenie w kremie lub musie, które dodatkowo nawilżają powiekę.

Aplikacja cienia do powiek powinna być uprzedzona nałożeniem na powieki bazy pod kosmetyk. W ten sposób dłużej cień pozostanie na powiece i nie będzie się kruszył i rozcierał. Nakłada się go patyczkiem, specjalnym aplikatorem lub pędzelkiem, najlepiej lekko zwilżonym, by wzmocnić barwę. Kolor cienia można też pokreślić kredką do oczu w tym samym odcieniu. W kosmetyczce warto także mieć cień o kolorze kontrastującym z kolorem tęczówki oka. Taki zestaw na powiece na pewno zrobi wrażenie podczas karnawałowej zabawy lub innych okazjonalnych imprez.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.