Cienie do powiek

Jednym z najbardziej powszechnie używanych kosmetyków przez kobiety jest cień do powiek. Umożliwia nadanie powiekom określonego koloru, wzbogacając tym samym makijaż.

Cienie składają się przede wszystkim z talku, tlenku tytanu, kaolinu, mieszaniny pigmentów, olejków aromatycznych i czasem także z perły kosmetycznej. Wyróżnia się

  • cienie pudrowe prasowane,
  • cienie pudrowe sypkie,
  • cienie w kremie.

Podzielić je również można ze względu na efekt, jak pozwalają uzyskać po nałożeniu. Tak więc cienie do powiek mogą mieć właściwości:

  • opalizujące,
  • brokatowe,
  • połyskliwe,
  • perłowe,
  • metaliczne,
  • matowe.

Zgodnie z zasadami wizażu, jaśniejszy cień nakłada się w kącikach oczu, ciemniejszy wzdłuż linii rzęs. Warto również wiedzieć, że jasne kolory optycznie powiększają oko, zaś te ciemne zmniejszają je. Wiedza na temat perfekcyjnego makijażu oczu pozwoli zadbać o atrakcyjny wygląd, dostosowanych do każdej okazji, pozycji społecznej i wieku. Cienie o intensywnych barwach na powieki nakładać można tylko przy makijażu wieczorowym. W ciągu dnia wskazany jest naturalny wygląd, który można pokreślić perłowymi, pastelowymi kosmetykami do oczu.

Cienie do powiek

Lateci/bigstockphoto.com

Najpopularniejsze są cienie w kamieniu. W sprzedaży jest niezliczona ilość odcieni tego kosmetyku, aby każda kobieta mogła znaleźć ten idealnie pasujący do danej kreacji. W ostatnim czasie pozwodzeniem cieszą się sypkie, brokatowe cienie, które niesamowicie błyszczą na powiece, przyciągając uwagę. Mankamentem jest ich łatwe rozprzestrzenianie się na całej twarzy. Dla kobiet z przesuszoną skórą zaleca się natomiast cenie w kremie lub musie, które dodatkowo nawilżają powiekę.

Aplikacja cienia do powiek powinna być uprzedzona nałożeniem na powieki bazy pod kosmetyk. W ten sposób dłużej cień pozostanie na powiece i nie będzie się kruszył i rozcierał. Nakłada się go patyczkiem, specjalnym aplikatorem lub pędzelkiem, najlepiej lekko zwilżonym, by wzmocnić barwę. Kolor cienia można też pokreślić kredką do oczu w tym samym odcieniu. W kosmetyczce warto także mieć cień o kolorze kontrastującym z kolorem tęczówki oka. Taki zestaw na powiece na pewno zrobi wrażenie podczas karnawałowej zabawy lub innych okazjonalnych imprez.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *