Czy warto zainwestować w kombajn kosmetyczny?

Wyposażając salon kosmetyczny musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim proponowane Twoim klientom rodzaje zabiegów, posiadane fundusze oraz przestrzeń, jaką masz do zagospodarowania. Istotny dla jakości świadczonych przez Ciebie usług, oprócz wystroju salonu i panującej w nim atmosfery, jest odpowiednio dobrany specjalistyczny sprzęt kosmetyczny.

Przed podjęciem decyzji o zakupie potrzebnych urządzeń, warto zastanowić się nad różnymi opcjami, porównać oferty poszczególnych producentów i zapoznać się z opiniami na temat konkretnych modeli. Musisz również pamiętać, że wysoka klasa wybranego przez Ciebie sprzętu będzie gwarancją bezpieczeństwa klientów i z pewnością podniesie prestiż prowadzonego przez Ciebie salonu.

Wielofunkcyjny kombajn kosmetyczny

Jedno urządzenie – wiele funkcji

W zależności od wykonywanych przez Ciebie zabiegów będziesz potrzebować określonej ilości urządzeń – im więcej pozycji w Twojej ofercie, tym więcej potrzebnych do ich wykonania narzędzi i akcesoriów, co w przypadku niewielkiej przestrzeni salonu oraz ograniczonego budżetu może stanowić niemały problem. W takiej sytuacji, idealnym rozwiązaniem wydaje się zakup urządzenia typu „kilka w jednym”, posiadającego funkcje wielu pojedynczych przyrządów. Chętnie wykorzystywanym w wielu salonach piękności jest wielofunkcyjny kombajn kosmetyczny, który w zależności od wybranego modelu posiada od dwóch do nawet ponad dwudziestu funkcji.

Urządzenie to pozwala na wykonywanie standardowych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak na przykład mikrodermabrazja diamentowa, peeling kawitacyjny, mezoterapia bezigłowa, dermomasaż, liposukcja ultradźwiękowa czy zabiegi falami elektromagnetycznymi. Niektóre modele posiadają również wbudowaną lampę-lupę, lampę wooda, wapozon pozwalający nawilżyć skórę twarzy i wiele innych. Jak wiele sprzętów takiego typu, kombajn kosmetyczny ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jakie są zatem zalety, a jakie wady tego urządzenia?

Zalety kombajnu kosmetycznego

Niewątpliwie, największą zaletą kombajnu kosmetycznego, podkreślaną przez wielu kosmetologów lub właścicieli salonów kosmetycznych, jest jego wielofunkcyjność. Łączenie w sobie właściwości wielu urządzeń, niezbędnych do przeprowadzania poszczególnych zabiegów kosmetycznych, pozwala chociażby znacznie ograniczyć zajmowaną przestrzeń, co zwiększa komfort wykonywanej pracy. Kolejną sprawą jest cena urządzenia. Co prawda, w porównaniu ze sprzętem dedykowanym tylko jednemu zabiegowi, jest ona wyższa, jednak koszt nabycia kombajnu z określoną ilością funkcji jest zdecydowanie niższy, niż kwota jaką musielibyśmy wydać na zakup kilku oddzielnych sprzętów. Z tym wiąże się również kwestia serwisu gwarancyjnego – jeden zakup oznacza jeden punkt naprawczy, co niewątpliwie ułatwi nam zgłaszanie ewentualnych reklamacji.

Wady urządzenia wielofunkcyjnego

Często powtarzającym się zarzutem wobec opłacalności posiadania kombajnu kosmetycznego jest bezużyteczność niektórych jego funkcji (nierzadko płacąc za całe urządzenie nie wykorzystujemy go w stu procentach) oraz ich wątpliwa jakość. Problemem wydaje się także jego awaryjność – usterka jednego z jego elementów najczęściej wiąże się z koniecznością serwisowania całego urządzenia, co z kolei oznacza czasowy brak sprzętu.

Pośród wielu dostępnych na rynku modeli kombajnów kosmetycznych znajdują się jednak urządzenia posiadające opcje wyjmowania poszczególnych części, a także wymiany oraz montażu dodatkowych funkcji, co umożliwia jednoczesne wykonywanie różnych zabiegów na dwóch i więcej stanowiskach, a w przypadku awarii konkretnej funkcji nie unieruchamia całego urządzenia.

Decyzja o zakupie kombajnu kosmetycznego i wyborze konkretnego modelu zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb. Zanim cokolwiek postanowisz, warto rozważyć wszelkie za oraz przeciw.

One thought on “Czy warto zainwestować w kombajn kosmetyczny?

  1. Moim zdaniem to dobra inwestycja. Posiadam kombajn kosmetyczny w swoim salonie od kilku lat i jestem bardzo zadowolona. Sprawuje się bez zarzutów (jest polskiej produkcji, kupiony w PCZK) ale słyszałam, że urządzenia produkowane w Chinach szybko się psują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.