D’Arsonval

D’Arsonval (spotyka się także pisownię Darsonval oraz inną nazwę – Derma Wand) to urządzenie elektroniczne wykorzystujące tzw. prądy d’Arsonvala. Urządzenie jest zakończone pelotą – szklaną elektrodą wypełnioną gazem szlachetnym. Przy zetknięciu peloty ze skórą powstają wyładowania elektryczne i wytwarza się ozon.

Zestawy do darsonwalizacji dostępne w handlu zawierają kilka wymiennych pelot do różnych zastosowań: grzebyk do skóry głowy, kulka bądź łezka do trudniej dostępnych miejsc oraz pelota ze spłaszczoną okrągłą końcówką (grzybek) – do zabiegów na twarz, dekolt i plecy.

Paha_L/bigstockphoto.com

Działanie

Utlenianie działa bakteriobójczo, grzybobójczo i dezynfekująco. Z kolei nadtlenianie poprawia metabolizm w tkankach. D’Arsonval przyspiesza gojenie zmian chorobowych i stymuluje proces złuszczania naskórka. Przyczynia się do lepszego ukrwienia naskórka i ułatwia wchłanianie substancji odżywczych.

Wskazania

Zabiegi z użyciem urządzenia są polecane dla cery trądzikowej i z rozszerzonymi porami. Przyspieszają także gojenie opryszczki wargowej. Zabiegi pelotą w kształcie grzebienia wykonuje się też na skórze głowy przy łysieniu plackowatym – poprawiają mikrokrążenie i pobudzają porost włosów. Urządzenie stosuje się także po depilacji, by zapobiegać zapaleniu mieszków włosowych. Inne wskazania to zmarszczki, rozstępy, blizny i przebarwienia.

Przeciwwskazania

D’Arsonval nie jest zalecany do cery z dużą ilością rozszerzonych naczynek (teleangiektazji), a także z silnymi objawami alergii i o przerwanej ciągłości (ranki, otarcia). Nie należy go również stosować przy dużym nadciśnieniu, chorobach serca, padaczce i astmie, a także u osób mających metalowe implanty i noszących stały aparat ortodontyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.