Demakijaż i oczyszczanie twarzy

Piękna skóra to niebywały atut każdej kobiety. Jednak, by zachować młody wygląd, konieczna jest regularna i właściwa pielęgnacja. Odpowiednio dobrane preparaty i wizyty u kosmetyczki to tylko część obowiązków wobec naszej cery. Tym najważniejszym jest oczyszczanie, bo bez wieczornego demakijażu obciążamy mocno skórę, nie dając jej możliwości na nocną regenerację. Brak oczyszczania zniweczy wszelkie starania oraz inwestycję w drogi krem odżywczy. Aktywne składniki zawarte w kosmetykach lepiej będą absorbowane, gdy skóra będzie czysta i stonizowana.

Grzechem wielu kobiet jest niewłaściwie zmywanie codziennego makijażu. Ten ważny rytuał powinien być wykonywany starannie i bez żadnych wymówek. Mimo zmęczenia nie należy kłaść się spać, gdy na skórze nadal jest podkład oraz inne zanieczyszczenia. W ciągu dnia nasze pory zatykane są przez kurz, pot czy sebum. Cera jest mocno obciążona i nie może „oddychać”, dlatego lekceważenie demakijażu skutkuje wypryskami i zmatowieniem skóry. Wieczorne oczyszczenia powinno wejść każdej kobiecie w krew, bo dopiero wtedy można mówić o pełnej pielęgnacji cery.

Dmytro Flisak/bigstockphoto.com

Dmytro Flisak/bigstockphoto.com

Jak prawidłowo oczyścić skórę? Po pierwsze, należy dokładnie umyć całą twarz delikatnym kosmetykiem. Woda z mydłem jest zakazana, bo mocno wysusza skórę. Kolejny krok to tonizowanie skóry. W tym celu niezbędny jest tonik do właściwego typu cery, aby odpowiednio zadział na naszą skórę. Na koniec wklepujemy krem odżywczy, które zapewni – zgodnie z naszymi potrzebami – nawilżenie, redukcję zmarszczek lub rozświetlenie. Każdy demakijaż najlepiej rozpoczynać od oczu, na których znajduje się najwięcej kosmetyków, m.in. cienie, korektor, tusz do rzęs. Specjalny płyn do demakijażu oczu należy aplikować przy użyciu wacika. Lekko dociskając przez kilkanaście sekund nasączony płatek kosmetyczny łatwo usuniemy wszelkie zanieczyszczenia.

Zaleca się używanie hipoalergicznych środków oczyszczających. Pod uwagę należy też wziąć rodzaj cery. Do cery suchej sprawdzą się preparaty na bazie wyciągów z roślin i z dodatkiem witaminy E. Natomiast cera tłusta wymaga zastosowania środków o działaniu antybakteryjnym. Można wybrać preparat w formie żelu lub pianki, który dokładniej oczyszcza skórę. Po zastosowaniu każdego z tych kosmetyków należy skórę przemyć letnią wodą i wyrównać naturalny poziom PH. Jeżeli kosmetyk wywołuje zaczerwienienie lub powoduje pieczenie, należy go bezzwłocznie przestać stosować. Może to nawet oznaczać alergię skórną. Właściwie i staranne oczyszczenie twarzy zagwarantuje naszej cerze zdrowy i promienny wygląd, o którym przecież marzy każda kobieta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.