Dermapen

Dermapen to urządzenie służące do frakcyjnego nakłuwania skóry. Nakłuwanie pobudza procesy regeneracyjne skóry, a zarazem ułatwia dostarczanie substancji czynnych.

Jedną z głównych zalet urządzenia jest jego wszechstronność. Zabiegi z jego użyciem można przeprowadzać praktycznie na każdej części ciała, nawet w trudno dostępnych miejscach. Jest to urządzenie precyzyjne i bezpieczne, pozwala na kontrolę głębokości iniekcji i sterylność (wymienne igły jednorazowe). Zabieg trwa krótko i jest bardziej komfortowy dla pacjenta niż tradycyjna mezoterapia.

evgeny atamanenko/bigstockphoto.com

Wskazania do zabiegu to cienka i wiotka skóra, zmarszczki, blizny, rozstępy, fotouszkodzenia skóry, rozszerzone pory, a także wypadanie włosów (zabieg stosuje się wówczas na skórze głowy). Przeciwwskazania to infekcje skóry na obszarze zabiegu, trądzik ze stanami zapalnymi, nowotwory skóry oraz ciąża i karmienie piersią.

Dermapen stymuluje naturalne procesy odnowy skóry. Pobudzona zostaje produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, co prowadzi do poprawy gęstości i elastyczności skóry. Efektem jest spłycenie zmarszczek, zmniejszenie widoczności rozstępów i blizn, pogrubienie skóry oraz ujednolicenie jej kolorytu. Możliwość precyzyjnego wprowadzenia substancji aktywnych dobranych do potrzeb skóry sprawia, że zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny.

Aby zminimalizować dyskomfort związany z nakłuwaniem, skóra przed zabiegiem jest smarowana kremem znieczulającym. Mimo to osoby wrażliwe na ból mogą odczuwać niewielki dyskomfort. Tuż po zabiegu typowe jest lekkie swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie skóry, co jest normalną reakcją, więc nie należy się tym przejmować. Należy stosować specjalne kosmetyki łagodzące i regenerujące oraz unikać słońca przez 6 tygodni po zabiegu. Efekty są zwykle widoczne po drugim lub trzecim zabiegu, choć zdarza się, że już po pierwszym można zauważyć różnicę. Przeważnie wykonuje się serię 4-6 zabiegów, z odstępem 2 tygodni między dwoma pierwszymi i z miesięcznymi odstępami między kolejnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.