Dermomasażer – niezbędny w salonie kosmetycznym

Dermomasażer to innowacyjne urządzenie, dzięki któremu można oddziaływać na skórę i tkankę podskórną dzięki równoczesnej stymulacji mechanicznej i podciśnieniu. Jest to dobry sposób, by wpłynąć pozytywnie na funkcjonowanie tkanek i skutecznie walczyć z cellulitem.

Można dzięki niemu poprawić kształt sylwetki, ale też wspomagać leczenie i gojenie blizn, oparzeń, obrzęków, przeszczepów skóry czy innych zmian w obrębie tkanki łącznej. Przynosi też ulgę w bólach kręgosłupa i po różnego rodzaju kontuzjach. Pełni on więc funkcję kosmetyczną i rehabilitacyjną.

Zabiegi dermomasażu (nazywanego czasem lipomasażem lub masażem podciśnieniowym) można wykonywać na różne partie ciała. W trakcie jego trwania stosuje się różne głowice, które są podłączone do rury ssącej. Mają one kształt kielicha i są wyposażone w ruchome rolki, które poruszają się w tę samą albo przeciwną stronę, masując zassany do głowicy fałd skórny.

Jak wybrac dermomasazer

fot. Artem Merzlenko

Jak wybrać najlepsze urządzenie do dermomasażu?

Przede wszystkim należy je sprawdzić pod kątem bezpieczeństwa, odpowiednich atestów i gwarancji. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie zrobimy krzywdy klientkom, a zabiegi będą przynosić konkretne efekty. Urządzenie powinno być wyposażone w co najmniej kilka głowic o różnej wielkości, dostosowanych do masażu konkretnych partii ciała. Główne rodzaje głowic to:

• głowica do blizn i rozstępów – średnica 15 mm

• głowica do brzucha i ramion – średnica 25 mm

• głowica do brzucha i ramion – średnica 35 mm

• głowica do ud i pośladków – średnica 55 mm

• głowica do ud i pośladków – średnica 85 mm.

Ważne jest, by móc swobodnie i łatwo regulować siłę ssącą. Na rynku możemy znaleźć urządzenia z wyświetlaczem LED, które pokazują czas zabiegu i jego siłę. Dzięki nim, bardziej niż w urządzeniach analogowych, jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią moc. Wybierzmy model, którego parametry techniczne (w tym wielkość) będą odpowiednie do naszego gabinetu kosmetycznego oraz takie, które może pracować w trybie ciągłym. Rozważmy, czy bardziej opłacalny i odpowiedni dla nas nie będzie zakup urządzenia wielofunkcyjnego, dzięki któremu, obok dermomasażu, będzie można wykonywać inne zabiegi. Dobierzmy też odpowiednie preparaty kosmetyczne (np. antycellulitowe), które można stosować podczas samego zabiegu, zwiększając jego pozytywne rezultaty. By urządzenie służyło nam jak najdłużej i jak najlepiej, należy pamiętać o jego odpowiedniej konserwacji, czyszczeniu i serwisie.

By zwiększyć skuteczność tego rodzaju terapii, warto pomyśleć o rozszerzeniu swojej oferty o inne zabiegi np. liposukcję ultradźwiękową czy mezoterapię bezigłową lub mikroigłową oraz dokupieniu do gabinetu odpowiednich urządzeń i preparatów. Należy również pamiętać o poinformowaniu klientki o przeciwwskazaniach, zwiększeniu skuteczności zabiegów przez ich systematyczne stosowanie oraz połączenie ich z dietą i zdrowym trybem życia, wtedy oddziaływanie dermomasażu będzie bardziej kompleksowe i skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.