Frezarka kosmetyczna niezbędna w zabiegu manicure

Dobór wyposażenia prowadzonego przez Ciebie salonu kosmetycznego zależy w głównej mierze od rodzaju zabiegów, znajdujących się w Twojej ofercie. Oprócz tradycyjnych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy i ciała, częstą propozycją wielu salonów piękności są zabiegi stylizacji paznokcia – manicure i pedicure. Różniące się głównie pod względem wymogów sanitarnych i przygotowania stanowiska, bazują właściwie na takim samym sprzęcie – frezarce (o ile w przypadku przeprowadzania manicure nie zawsze jej użycie jest konieczne, o tyle wykonując pedicure posługujemy się nią zawsze).

Frezarki do manicure

W zależności od używanych końcówek (frezów), urządzenie to pozwala na usunięcie zrogowaciałego naskórka, pozostałości po paznokciach żelowych i akrylowych lub delikatne wypolerowanie płytki paznokcia. Podobnie jak w przypadku pozostałych sprzętów, wykorzystywanych do przeprowadzania zabiegów, wybierając frezarkę powinnaś postawić na wysoką jakość materiałów, z których została wykonana oraz zastosowane rozwiązania gwarantujące zachowanie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Dokonując wyboru, warto również porównać dostępne na rynku urządzenia, a w razie wątpliwości skonsultować się ze specjalistami, na przykład ze sklepów ze sprzętem kosmetycznym. Pamiętaj, że używany przez Ciebie sprzęt powinien pochodzić z tak zwanej linii profesjonalnej, niedostępnej w zwykłych sklepach ze sprzętem AGD.

W zależności od modelu i producenta, poszczególne frezarki różnią się od siebie ceną, wyglądem i wykorzystanymi rozwiązaniami. Czym zatem kierować się wybierając konkretne urządzenie?

Standardowy zestaw powinien zawierać bazę frezarki, głowicę, podstawkę pod głowicę, zestaw frezów oraz pedał, umożliwiający regulację pracy urządzenia. Ze względu na sposób używania frezarki (trzymanie w ręku), jej rączka powinna posiadać ergonomiczny kształt, pozwalający na bezkontuzyjne, wielokrotne, wykonywanie zabiegów oraz powinna być stosunkowo lekka. Warto również zwrócić uwagę na możliwość szybkiej, na tak zwany „klik” wymiany końcówek, przy jednoczesnym solidnym ich mocowaniu, zapobiegającym obluzowanie się poszczególnych elementów podczas wykonywania zabiegu. Stosowane końcówki powinny być jednorazowego użytku lub wymienne, nadające się do sterylizacji.

Jakie urządzenie wybrać?

Wybierając frezarkę, powinnaś również mieć na uwadze jej moc (najlepiej powyżej trzydziestu pięciu Wat – większa moc stanowi zabezpieczenie przed przegrzaniem się urządzenia przy pracy na najwyższym trybie), ilość obrotów – optymalnie od czterech do dwudziestu tysięcy na minutę, a także moment obrotowy pióra, wyrażony w niutonometrach (Nm), określający możliwość pracy urządzenia na jak najmniejszych obrotach, bez względu na stan powierzchni, na której przeprowadzany jest zabieg. Warto wybrać urządzenie wyposażone w możliwość swobodnej regulacji ilości obrotów, zmiennego kierunku obrotów (prawo-lewo) oraz przełącznik zmiany trybu pracy (ręczny – nożny).

W celu zapewnienia komfortu klientów, używana frezarka powinna mieć elegancki wygląd oraz być jak najbardziej cicha oraz bezwibracyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.