Infuzja tlenowa

Tlen jest niezbędny do życia. Bez niego nie byłoby możliwe oddychanie. Tlen potrzebny jest do większości procesów życiowych, także do regeneracji skóry. Nie od dziś wiadomo, że terapia z wykorzystaniem tlenu wygładza zmarszczki i uelastycznia skórę. Nic więc dziwnego, że zabieg infuzji tlenowej jest tak popularny. Coraz więcej salonów kosmetycznych wprowadza go do swojej oferty.

Do zabiegu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, gdyż czysty tlen wprowadza bezpośrednio do skóry odpowiednie składniki. Skoncentrowany gaz to niezastąpiony zastrzyk energii, dzięki któremu tkanki pobudzane są do tworzenia nowych, zregenerowanych komórek. Skóra od razu zyskuje promienny i młody wygląd.

Infuzja tlenowa

fot. Axl_Images/bigstockphoto.com

Zabieg infuzji tlenowej jest bezinwazyjny oraz bezbolesny. Do głębokich warstw skóry wprowadzone są czynne substancje, które mają zbawienny wpływ na skórę. Nie ma potrzeby nakłuwania skóry – jak to jest przy mezoterapii – aby odżywić tkanki. Co równie ważne, zabieg jest bardzo przyjemny. Dopełnieniem terapii tlenem jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Znany na całym świecie kwas silnie nawilża skórę oraz wygładza drobne zmarszczki, które tuż po zabiegu stają się niewidoczne. Na sam koniec stosowany jest pełno witaminowy preparat, mający za zadanie uzupełnić niedobory poszczególnych składników w tkankach skóry. Infuzja tlenowa może być stosowana przez każdego, bez względu na rodzaj oraz stan skóry. Zabieg pozwala odzyskać młodość oraz promienny wygląd. Zalecany jest dla kobiet, które borykają się z szarą skórą, przebarwieniami, suchością, trądzikiem oraz stanami zapalnymi.

Infuzja tlenowa może być wykonywana tylko przy użyciu specjalnej aparatury, dlatego nie w każdym salonie kosmetycznym jest to możliwe. Odżywcze składniki wtłaczane są bowiem za pomocą tlenu pod ciśnieniem. Dzięki aparaturze kosmetyczka wie, pod jakim kątem i z jakiej odległości należy ustawić sprzęt. Kosmetyczne serum wiąże wilgoć, zatrzymując ją wewnątrz skóry.

Każdy zabieg kosmetyczny rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. W tym celu najczęściej wykonywany jest peeling. Następnie kosmetyczka przechodzi do części właściwej zabiegu. Przy infuzji tlenowej używana jest kosmetyczna dysza, dzięki której specjalnej serum wprowadzane jest do głębokich warstw skóry. Aplikacja odbywa się za pomocą skoncentrowanego, czystego tlenu. Cały zabieg kończy się odżywczą maseczką z witaminami A, E, C. Koszt takiej godzinnej terapii wynosi od 150 do 300 zł.

Jeżeli zatem chcesz pozbyć się różnych dolegliwości skórnych i poprawić kondycję cery, skorzystaj z pielęgnacji hiperbarycznym tlenem. Po infuzji efekt wygładzenia i poprawy owalu twarzy utrzymuje się około 10 dni. Skóra odzyska sprężystość po zastosowaniu serii kilku zabiegów w tygodniowych odstępach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.