Jak skompletować akcesoria kosmetyczne?

Gabinet kosmetyczny powinien nam się kojarzyć z relaksem, nie zaś z obawą zakażenia drobnoustrojami chorobotwórczymi. Dlatego też każda szanująca siebie oraz swoich klientów kosmetyczka powinna dbać o czystość i higienę w swoim gabinecie. Jakie zatem akcesoria kosmetyczne pomagają w komfortowym oraz bezpiecznym korzystaniu z dobrodziejstw salonów piękności?

Każdy fryzjer czy kosmetyczka ponoszą odpowiedzialność nie tylko za wygląd swoich klientów, ale także za ich zdrowie. Aby zminimalizować ryzyko zarażenia się m.in. grzybicą, WZW typu B i kurzajkami, należy brać do siebie nakazy z Rozporządzenia Ministra Zdrowia dotyczące wyposażenia gabinetów kosmetycznych. Podaje ono, iż niezbędnym elementem pośród wszystkich akcesoriów kosmetycznych są jednorazowe rękawiczki, ręczniki, szlafroki, czepki, opaski, klapki oraz bielizna i drewniane szpatułki. Narzędzia kosmetyczne typu pęsety, sondy, cążki powinny być sterylizowane w autoklawie bądź poddawane dezynfekcji w specjalnie do tego przeznaczonym płynie.

Akcesoria kosmetyczne

Aby wszelkie sprzęty, narzędzia i akcesoria dobrze służyły klientom, najlepiej jest je kupować w specjalistycznych hurtowniach – w punktach stacjonarnych oraz sklepach internetowych. Tam można liczyć na fachową pomoc, doradztwo, a także liczyć na całkiem spore zniżki. Uważajmy na podstawowe błędy w zakupach akcesoriów kosmetycznych: jednorazowych majtek, czepków chroniących, kapci, japonek, opasek, ręczników, rękawiczek i szlafroków zawsze musi być więcej niż np. maseczek, lakierów, ampułek czy też innych tego typu kosmetyków.

Warto również zainwestować w takie akcesoria kosmetyczne jak ręczniki i szlafroki z nadrukiem nazwy firmy oraz fartuchy dla personelu w takim samym kolorze. Uzyskasz w ten sposób spójny wizerunek gabinetu kosmetycznego.

W gabinetach kosmetycznych wykonuje się różne zabiegi, które wiążą się z naruszeniem tkanek, a tym samym z ryzykiem zakażenia wirusami HIV czy HCV. Dlatego też tak ważne jest zachowanie przez personel higieny, którą gwarantują głównie odpowiednio dobrane artykuły jednorazowego użytku. Spełnienie tego wymogu jest równoznaczne z osiągnięciem wysokiego standardu świadczonych usług oraz bezpieczeństwa pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.