Jak wybierać meble do gabinetu kosmetycznego?

Wybór mebli do salonu kosmetycznego jest bardzo istotną kwestią. Odpowiednia aranżacja przestrzeni i stylowe wyposażenie gabinetu stanowią jego wizytówkę. Dobrze dobrane meble tworzą przyjazną atmosferę, zapewniają komfort klientom, a także ułatwiają pracę kosmetyczki.

Hurtownie zaopatrujące gabinety kosmetyczne dysponują szeroką ofertą mebli. Jakie wybrać i czym kierować się przy podejmowaniu decyzji?

Meble do salonu kosmetycznego

fot. uatp1/bigstockphoto.com

Przede wszystkim, zastanówmy się, jakim budżetem dysponujemy. Może się bowiem okazać, że zakup całego zestawu mebli do salonu będzie ponad nasze możliwości. W takiej sytuacji możemy kupować poszczególne elementy pojedynczo, szukając okazji. Niezwykle ważne jest wówczas, aby trzymać się jednego stylu. Mieszanka wielu różnych wprowadzi chaos i sprawi, że klientom ciężko będzie zrelaksować się w takim otoczeniu.

Istotną kwestią jest również jakość i funkcjonalność wyposażenia. Szukajmy mebli wykonanych z wysokiej klasy materiałów. Są one znacznie bardziej trwałe oraz wpływają na sposób postrzegania gabinetu przez klientów. Solidne, eleganckie sprzęty podniosą jego prestiż. Oczywiście w praktyce znalezienie mebli niedrogich, a jednocześnie funkcjonalnych i o wysokiej jakości może się okazać niezwykle trudne. Przed zakupem prześledźmy zatem oferty różnych sprzedawców. Zastanówmy się również, jaką mamy wizję swojego gabinetu – pomoże nam to w wyborze najodpowiedniejszych mebli.

Nie bez znaczenia jest tu wielkość salonu, jego profil oraz grupa docelowych odbiorców. Małe gabinety nie pomieszczą zbyt wielu sprzętów, urządzimy je więc niższym nakładem niż te rozbudowane. Podobnie niewielu mebli wymagają miejsca z wąską ofertą usług. Z kolei ekskluzywne placówki, nastawione na pozyskanie klientów z tzw. wyższej półki, powinny zainwestować w wyposażenie wysokiej jakości. Dzięki temu zyskają zaufanie ze strony zamożnych klientów.

Jakie meble powinny znaleźć się w salonie kosmetycznym?

Wszystko zależy od profilu jego działalności i wielkości. W gabinetach zajmujących się tylko stylizacją paznokci podstawowymi meblami będą stolik, dwa krzesła, szafka na akcesoria oraz fotel do pedicure. Oczywiście pozostaje kwestia wielkości pomieszczenia, a więc liczby stanowisk do manicure. Każde z nich wymaga bowiem oddzielnego umeblowania.

Gabinety kosmetyczne oferujące szeroki wachlarz usług muszą być wyposażone w dodatkowe meble, niezbędne do ich przeprowadzenia. Mowa tu głównie o fotelach i łóżkach kosmetycznych. Umożliwiają one wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych na twarz oraz ciało. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę, warto jednak zainwestować w te najbardziej profesjonalne – wykonane z łatwo zmywalnych materiałów, z wyjmowanymi podłokietnikami oraz hydraulicznym podnoszeniem i opuszczaniem. Zapewniają one wygodę nie tylko klientowi, ale również kosmetyczce wykonującej zabieg.

Niezależnie od rodzaju oferowanych usług, w salonie nie powinno zabraknąć poczekalni. Miejsca dla klientów czekających na swoją kolej lub np. czekających na wyschnięcie paznokci. Nawet w niewielkich przestrzeniach powinniśmy znaleźć kącik na wygodną kanapę i fotele oraz stolik.

One thought on “Jak wybierać meble do gabinetu kosmetycznego?

  1. Łóżko na którym wykonuje się zabiegi powinno być porządnie wykonane i wygodne, w końcu to czas dla klientki, żeby się zrelaksowała, u mnie w salonie niektóre dosłownie odpływają 😉 Jestem indywidualistką i zamawiałam do swojego salonu meble na wymiar z lindberg, chciałam też dobrze wykorzystać miejsce, noi mieć meble w swoim stylu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.