Jak wybrać dobry masażer ultradźwiękowy?

Masażer ultradźwiękowy jest specjalistycznym aparatem, wykorzystującym falę ultradźwiękową o różnej częstotliwości. Dobrotliwy wpływ masaży wykonywanych za pomocą tego urządzenia jest wykorzystywany w salonach piękności, gabinetach kosmetycznych i rehabilitacyjnych jak świat długi i szeroki.

Używając masażera można przeprowadzić szereg zabiegów na twarz i ciało. Urządzenie pozwala wprowadzić aktywne substancje zawarte w kosmetykach w głąb tkanek, wykonać masaż, pozbyć się cellulitu, zmarszczek i wielu innych kobiecych defektów, a także wykonać szereg zabiegów regenerujących organizm po przebytych urazach i kontuzjach. Fala ultradźwiękowa niszczy też bakterie występujące na powierzchni skóry. Taka terapia jest bezpieczna, przyjemna i nieinwazyjna.

Ultradźwiękowy masaż twarzy

Producenci masażerów oferują duży wybór urządzeń. Czym kierować się przy zakupie takiego aparatu do salonu kosmetycznego?

Siła urządzenia

Warto zwrócić uwagę na najważniejszy parametr masażera, czyli jego moc. Zasada jest prosta – im większa siła, tym lepsza praca urządzenia i końcowe efekty prowadzonej terapii. Większa moc aparatu sprawia, że lepiej wchłaniają się składniki odżywcze zawarte w ampułkach lub żelach, wykorzystywanych podczas zabiegów.

Funkcjonalność

Warto wybierać aparaty o jak największej liczbie funkcji, co pozwoli na rozszerzenie gamy świadczonych usług.

Panel sterowania

Dobrze by było, gdyby znajdował się po zewnętrznej stronie rączki, co znacznie ułatwia jego obsługę.

Dodatkowe ustawienia

Wyświetlacze ledowe pokazujące aktualne ustawienia, zegar odliczający czas do końca zabiegu, sygnał końca pracy aparatu.

Opinie innych salonów

Wybierając masażer spośród wielu innych warto zasięgnąć opinii osób posiadających już to urządzenie. Można również przeglądać fora internetowe poświęcone tej tematyce. Ocena innych osób może ustrzec przed zakupieniem mało wydajnego sprzętu i uniknąć błędu, jakim jest kupowanie w myśl zasady, że im droższy sprzęt, tym lepszy.

Prosta i czytelna obsługa

Aby ułatwić sobie pracę, warto zainwestować w urządzenie proste w obsłudze z czytelnym menu, niewielkie i łatwo mieszczące się w dłoni.

Certyfikaty

Certyfikat urządzenia medycznego zwiększa zaufanie kosmetyczki, a także klientów salonów do danego urządzenia.

Bezpieczeństwo

Warto wybrać aparat z opcją automatycznego wyłączenia po wybranym odstępie czasowym.

Wybór masażerów ultradźwiękowych jest duży i może sprawić trudność. Warto dokonać przemyślanego zakupu, aby móc jak najefektywniej pracować i cieszyć się zadowoleniem klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.