Jak wybrać fotel kosmetyczny

Urządzając salon kosmetyczny, oprócz zaprojektowania jego wystroju i zagospodarowania przestrzeni, jaką dysponujesz, musisz skompletować niezbędne wyposażenie. Podstawowym sprzętem, jaki powinien znaleźć się w każdym salonie piękności jest fotel kosmetyczny.

Kwestia wyboru odpowiadającego modelu jest czysto indywidualna, jednak warto pamiętać o tym, aby kupiony przez Ciebie fotel był nie tylko estetycznie wykonany, ale przede wszystkim wygodny, funkcjonalny i praktyczny. Profesjonalny fotel kosmetyczny pozwoli na zapewnienie Twoim klientom wygody podczas przeprowadzanych zabiegów, a Tobie umożliwi wykonywanie pracy w komfortowych warunkach. Na rynku dostępnych jest wiele modeli foteli kosmetycznych, różniących się między sobą ceną, jakością wykonania oraz wielością funkcji.

Niezbędne minimum

Najprostszym modelem jest standardowy manualny fotel kosmetyczny, z ręcznie regulowanym kątem podparcia pleców i nóg, wyposażony w zdejmowane podłokietniki i zdejmowany zagłówek, obity łatwą do utrzymania w czystości skórą ekologiczną. Dodatkowo, może być on wyposażony w kuwety oraz podzielone podnóżki, umożliwiające przeprowadzanie zabiegów pielęgnacji stóp. W zależności od modelu i producenta, cena nowego fotela tego typu różnicuje się w granicach od pięciuset pięćdziesięciu do tysiąca złotych.

fotel kosmetyczny

Dobry standard za rozsądną cenę

Na rynku wtórnym (na przykład na aukcji internetowej) najprostszy fotel możemy znaleźć nawet w cenie stu złotych. Z kolei, nowe fotele kosmetyczne z hydraulicznym systemem podnoszenia dostępne są w przedziale cenowym od około tysiąca do dwóch tysięcy złotych. Ich zaletą jest łatwość regulowania wysokości bez względu na obciążenie oraz możliwość obrotu siedziska w dowolnym kierunku, co może być przydatne na przykład przy wykonywaniu makijażu. Używany fotel hydrauliczny można już kupić za około sześćset złotych.

Fotele z górnej półki

Najdroższe fotele kosmetyczne – niektóre wyposażone w funkcję masażu oraz SPA – to fotele sterowane elektronicznie. Regulacja wysokości i kąta nachylenia poszczególnych elementów odbywa się za pomocą panelu sterowania lub pilota i nie wymaga wkładania w te czynności jakiejkolwiek siły. Ceny nowych modeli wahają się od około dwóch tysięcy złotych do nawet jedenastu tysięcy – używany fotel możemy kupić już za dwa tysiące złotych. Decydując się na kupno elektrycznego fotela kosmetycznego należy liczyć się z większym prawdopodobieństwem wystąpienia awarii systemu sterowania niż w przypadku foteli hydraulicznych.

Uniwersalny fotel kosmetyczny

Dysponując niewielką powierzchnią salonu kosmetycznego, możemy kupić uniwersalny fotel kosmetyczny. Zastosowane w nim rozwiązania pozwolą nam zastąpić niektóre pozostałe elementy wyposażenia salonu – na przykład stół do masażu czy fotel do zabiegu pedicure. Fotele uniwersalne dostępne są we wszystkich wymienionych powyżej opcjach sterowania: manualnej, hydraulicznej lub elektronicznej.

One thought on “Jak wybrać fotel kosmetyczny

  1. Fotel to podstawa! 🙂 Ja jak otwierałam salon praktycznie wszystko zamówiłam na Allabea.pl – jest to hurtownia internetowa, która zrzesza sprzedawców z branży beauty. Ogólnie oferują dużą pomoc jeśli chodzi o wyszukanie najkorzystniejszych ofert, ja byłam bardzo zadowolona, mogę polecić z czystym sumieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.