Jak wybrać lampy kosmetyczne?

Standardowymi zabiegami oferowanymi przez salony kosmetyczne są zabiegi pielęgnacji twarzy. Przy wykonywaniu, na przykład diagnozy oraz zabiegów oczyszczania twarzy, niezbędne jest odpowiednie oświetlenie i powiększenie, dlatego też podstawowym sprzętem, używanym podczas ich przeprowadzania jest lampa kosmetyczna – najczęściej dodatkowo wyposażona w szkło powiększające.

Jaka lampa musi być w salonie kosmetycznym?

Profesjonalna lampa kosmetyczna (lampa-lupa), umożliwiająca dokładne oglądanie skóry, powinna posiadać mocne i jednocześnie energooszczędne źródło światła, emitujące jak najmniejszą ilość ciepła, możliwość regulacji intensywności światła, elektroniczny starter z funkcją flicker-free (bez migotania) oraz mocne szkło powiększające. Powinna być również osadzona na ruchomym statywie lub posiadać uchwyt, pozwalający na solidne jej przymocowanie do oparcia fotela kosmetycznego, albo do szafki na kółkach (wybór pomiędzy dwoma opcjami zależy zazwyczaj od potrzeb i powierzchni gabinetu zabiegowego), a jej konstrukcja powinna umożliwiać swobodne i bezpieczne regulowanie położenia źródła światła (ruchomego ramienia lampy). Poza funkcjonalnością urządzenia, niezwykle ważne są jego gabaryty, wysoka jakość wykonania oraz elegancki wygląd, pasujący do wystroju salonu.

lampy kosmetyczne

Oprócz lamp-lup, w salonach kosmetycznych mogą być również używane:

  • lampy do manicure, których mocne światło umożliwia precyzyjne wykonanie zabiegu stylizacji paznokci,
  • lampy sollux służące do wykonywania zabiegów leczenia światłem,
  • kwarcowe lampy Wooda, wykorzystywane na przykład do diagnozowania typów i niedoskonałości cery.

Wyposażając salon kosmetyczny, warto zastanowić się, jaki dokładnie sprzęt będzie nam potrzebny. Nie planując wykonywania określonych zabiegów, odłóżmy nadprogramowe zakupy na później – oszczędzimy w ten sposób nie tylko pieniądze, ale także powierzchnię naszego salonu.

Ceny lamp kosmetycznych

Ceny rynkowe lamp kosmetycznych uzależnione są od producenta, modelu, jakości wykonania oraz posiadanych przez nie parametrów. Przykładowo, najprostszą lampę-lupę na statywie, o mocy optycznej pięciu dioptrii, możemy kupić już za około 160 zł, z kolei lampę-lupę z technologią LED-ową o takich samych parametrach optycznych kupimy za około 400 zł. Ceny nowych lamp sollux na statywie zaczynają się w granicach 280-300 złotych, natomiast lampę Wooda można znaleźć już za około pięćset złotych. Z uwagi na to, że ceny poszczególnych urządzeń mogą ulegać zmianom, warto każdorazowo sprawdzać obowiązujące oferty. Decydując się na zakup konkretnego modelu, najlepiej udać się do specjalistycznej hurtowni z wyposażeniem kosmetycznym, w której uzyskamy informacje na temat interesującego nas sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.