Jak wybrać odpowiedni stół do masażu

Popularnymi usługami, proponowanymi przez salony kosmetyczne są zabiegi masażu. Oprócz klasycznej wersji, polegającej na wykonywaniu przez masażystę określonych ruchów, zgodnych z usytuowaniem poszczególnych mięśni, klienci salonów piękności na ogół mogą skorzystać z masażu leczniczego, relaksacyjnego, aromaterapeutycznego, wyszczuplającego, antycellulitowego, masażu gorącymi kamieniami, czy tak zwanego drenażu limfatycznego.

Podstawowym sprzętem, pozwalającym na wykonywanie jakiejkolwiek odmiany masażu jest profesjonalny stół (łóżko/leżanka). Wybór konkretnego modelu uzależniony jest zazwyczaj od potrzeb salonu, a więc najczęściej od kwoty, jaką chcesz przeznaczyć na zakup sprzętu, wystroju salonu i wielkości pomieszczenia, przeznaczonego na wykonywania masaży oraz od rodzaju proponowanych przez salon zabiegów (na przykład przeprowadzenie masażu relaksacyjnego wymaga szerszego stołu, aniżeli w przypadku pozostałych rodzajów).

 

Jak wybrać łóżka do masażu?

 

Profesjonalny stół do masażu powinien charakteryzować się następującymi cechami:

  • funkcjonalność (wyprofilowany zagłówek z otworem na twarz, regulacja wysokości stołu i kąta nachylenia pleców, dodatkowo montowane podłokietniki, dolna półka na ręczniki)
  • ergonomia, zapewniająca wysoki komfort pracy masażysty (m.in. kółka ułatwiające przesuwanie stołu, a w przypadku stołów składanych niewielka waga oraz łatwość w jego składaniu i rozkładaniu),
  • stabilna konstrukcja, dająca poczucie bezpieczeństwa zarówno klientowi leżącemu na stole (często o większych gabarytach), jak i osobie wykonującej masaż,
  • doskonałe wykończenie (zastosowanie wysokiej jakości materiałów, odpowiedniej grubości gąbki, odpornej na odkształcanie się oraz obicia z wysokogatunkowej skóry ekologicznej, umożliwiającej utrzymanie czystości, a także starannie wykonanych poszczególnych elementów konstrukcji, zapobiegających skrzypieniu stołu w miarę jego używania).

Na rynku dostępnych jest wiele modeli mebli kosmetycznych: stołów, łóżek i leżanek do masażu – oprócz ceny, różnią się one materiałami, z jakich zostały wykonane oraz zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi. Najczęściej dokonywanym wyborem jest ten pomiędzy stołem drewnianym a aluminiowym. Niewątpliwie, drewniana konstrukcja jest zazwyczaj bardziej estetyczna i stabilna, aluminium z kolei gwarantuje lekkość stołu i bezproblemową konserwację. Rozważając kupno jednego bądź drugiego, warto jednak zwrócić uwagę na jakość wykonania.

Oprócz tradycyjnego, wymagającego manualnej obsługi stołu, możemy wybrać spośród wielu modeli elektrycznych, wyposażonych w elektroniczną funkcję regulacji wysokości blatu oraz kąta nachylenia pleców za pomocą pilota. Zaletą takiego rozwiązania jest relatywna łatwość w użytkowaniu i brak konieczności wkładania siły w ustawienie pożądanej pozycji (nawet z leżącym na stole klientem).

Decydując się na zakup konkretnego modelu stołu do masażu warto wziąć pod uwagę jego docelowe wykorzystanie – oferując klientom różnego rodzaju zabiegi, powinniśmy mieć na uwadze ich wygodę i bezpieczeństwo, a także zapewnienie komfortowych warunków pracy osobie wykonującej masaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.