Jak wybrać sprzęt do mezoterapii?

Jednym z popularnych zabiegów przeprowadzanych w salonach kosmetycznych jest zabieg mezoterapii, inaczej zwany intradermoterapią. Jest to niechirurgiczny zabieg stosowany między innymi w dermatologii i medycynie estetycznej, polegający na miejscowym i bezpośrednim dostarczeniu w warstwę skóry właściwej określonych substancji odżywczych, posiadających właściwości lecznicze i regeneracyjne.

Za pomocą zabiegu mezoterapii można leczyć zwiotczałą (odwodnioną) skórę, likwidować drobne zmarszczki, rozstępy, cellulit, a nawet zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów. Dwoma najbardziej znanymi odmianami tego zabiegu są:

  • mezoterapia bezigłowa, polegająca na wprowadzeniu do skóry substancji odżywczych nieinwazyjną metodą elektropolacji, za pomocą urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości,
  • mezoterapia igłowa, podczas której substancje odżywcze wprowadzane są do skóry poprzez użycie urządzenia (strzykawek) o bardzo cienkich igłach.

Woman Under Going Microdermabrasion Treatment

Wybór urządzenia, z jakiego będziesz korzystać podczas wykonywania zabiegów mezoterapii zależy przede wszystkim od jej rodzaju oraz środków finansowych, jakie chcesz przeznaczyć na zakup. Podobnie, jak w przypadku pozostałego wyposażenia Twojego salonu kosmetycznego, kupując określony sprzęt kosmetyczny, warto zainwestować w jakość, wpływającą na skuteczność przeprowadzanych zabiegów i, co najważniejsze, bezpieczeństwo naszych klientów.

Jaki sprzęt kosmetyczny wybrać?

  • Do wykonywania zabiegu mezoterapii bezigłowej wykorzystywane jest specjalne (pojedyncze) urządzenie z funkcją płynnej regulacji mocy, wyposażone w głowicę do wykonywania zabiegów w okolicach oczu, głowicę do zabiegów twarzy i ciała oraz elektrodę zamykającą obwód. W zależności od modelu i producenta, nowe urządzenie możemy kupić już od 3 500 do 4 000 złotych.
  • Mezoterapię bezigłową można również przeprowadzać przy użyciu wielofunkcyjnego kombajnu kosmetycznego (posiadającego funkcję mezoterapii), którego cena – w zależności od ilości funkcji – waha się w granicach od 3 500 do 13 000 złotych.
  • Mezoterapia igłowa (mikroigłowa), polegająca na wstrzykiwaniu w skórę właściwą substancji odżywczych, wykonywana jest natomiast przy użyciu specjalnego pneumatycznego pistoletu wtryskowego, wyposażonego w wiele cienkich igieł, pozwalających na jednoczesne wykonanie wielu mikronakłuć. Sprzęt służący do przeprowadzania takiego zabiegu powinien umożliwiać kontrolowanie głębokości nakłuć oraz posiadać funkcję regulowania czasu wtrysku i wyboru trybu iniekcji. Powinien również być wykonany z wysokiej jakości materiałów, zgodnie z obowiązującymi normami oraz być ergonomiczny i ekonomiczny w użyciu (zapobiegający utracie płynu w czasie wykonywania zabiegu). Cena nowego sprzętu, zależna od modelu i producenta, wynosi od 4 000 do 10 000 złotych. Należy pamiętać, że igły używane do zabiegu mezoterapii są jednorazowe.

One thought on “Jak wybrać sprzęt do mezoterapii?

  1. Oczywiście zabiegi mezoterapii igłowej można wykonywać też bez pistoletu, z użyciem strzykawki z igłą, ale wymaga to trochę większej wprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.