Jak wyposażyć stanowisko do masażu?

Wiele salonów kosmetycznych posiada w swoich ofertach zabiegi masażu. Zazwyczaj, oprócz masażu leczniczego, właściwego głównie gabinetom specjalistycznym, w salonach piękności możemy skorzystać z masaży relaksacyjnych, odchudzających, antycellulitowych i tym podobnych. Wydzielone pomieszczenie lub stanowisko do masażu podlega jednak określonym normom.

Powinno mieć ono powierzchnię co najmniej dwunastu metrów kwadratowych, ściany wyłożone łatwymi do utrzymania w czystości materiałami i antypoślizgową, łatwo zmywalną podłogę – powinna w nim być utrzymana odpowiednia temperatura (21-23 stopnie Celsjusza) oraz naturalne oświetlenie, uzupełnione światłem sztucznym.

Stół do masażu

Podstawowym wyposażeniem stanowiska do masażu jest profesjonalny stół o lekkiej drewnianej lub metalowej konstrukcji, z regulacją wysokości (gwarantującą komfort pracy masażysty), unoszonym zagłówkiem z otworem na twarz oraz blatem pokrytym łatwo zmywalną skórą ekologiczną. Budowa stołu powinna umożliwiać jego swobodne przesuwanie lub przenoszenie, a wyprofilowanie blatu gwarantować wygodne ułożenie ciała klienta, bez względu na jago wagę i gabaryty. Standardowa długość stołu do masażu wynosi dwieście centymetrów, a szerokość od sześćdziesięciu pięciu do siedemdziesięciu pięciu centymetrów. W przypadku dysponowania małą przestrzenią, do przeprowadzania zabiegów masażu można wykorzystać uniwersalny fotel kosmetyczny, posiadający opcję płaskiego rozłożenia oraz zdemontowania podłokietników i zagłówka.

stanowisko do masażu

Akcesoria do masażu

Ponadto, stanowisko (gabinet) do masażu musi być wyposażone w taboret z oparciem i obrotowym siedziskiem dla masażysty, parawan lub przesuwaną ściankę działową, zapewniającą klientowi komfort i atmosferę intymności oraz szafkę na przybory i kosmetyki. Wyposażeniem uzupełniającym są natomiast miękkie wałki o długości pięćdziesiąt i trzydzieści centymetrów oraz szerokości dwadzieścia i dziesięć centymetrów, podnóżek, jednorazowe lub frotowe prześcieradła, jednorazowe lub bawełniane ręczniki, jednorazowe majtki dla klientów, zamykany pojemnik na brudną bieliznę, środek dezynfekujący do rąk masażysty, a także – w zależności od zapotrzebowania – lampa sollux z filtrami: niebieskim i czerwonym.

W pobliżu stanowiska powinna znajdować się umywalka z dostępem do ciepłej i zimnej wody bieżącej, z zainstalowanymi dozownikami mydła i jednorazowych ręczników. W przypadku przeprowadzania masaży mokrych, do dyspozycji klientów powinna być udostępniona łazienka z prysznicem. Dodatkowo, w salonie musi zostać wydzielona szatnia z toaletą, umożliwiająca klientom rozebranie się lub przebranie w odpowiedni strój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.