Jak wyposażyć stanowisko do piercingu?

W obecnych czasach, zabiegowi kolczykowania klienci mogą poddać się nie tylko w wyspecjalizowanych studiach tatuażu i piercingu, ale również w salonach kosmetycznych. Oprócz tradycyjnego przekłuwania uszu, w ich ofertach można najczęściej znaleźć usługę przekłuwania łuku brwiowego, nosa, języka, wargi i pępka.

Piercing (inaczej kolczykowanie) jest jedną z popularnych form ozdabiania i modyfikacji ciała. Polega na przekłuwaniu nietypowych miejsc, na przykład wargi, języka, miejsc intymnych i wprowadzaniu (zakładaniu) w nie specjalnie wyprofilowanych kolczyków, wykonanych z hipoalergicznych, niezawierających niklu, biokompatybilnych materiałów: stali chirurgicznej, tytanu chirurgicznego G23, bioplastu lub teflonu (PTFE).

Jak wyposażyć stanowisko do piercingu?

Ze względu na to, że zabieg piercingu wymaga czystych i niezwykle sterylnych warunków, stanowisko do jego przeprowadzania musi być odpowiednio wyposażone i przygotowane. Za wyjątkiem przekuwania uszu, do którego niezbędny jest specjalny pistolet, wszelkie nakłucia wykonywane są za pomocą sterylnych, szczelnie zapakowanych igieł jednorazowego użytku. Najczęściej używanymi są igły wenflonowe, igły kaniule lub igły iniekcyjne – wszystkie w kilku rozmiarach i z odpowiednimi atestami. Do pomocy w zakładaniu kolczyków, używane są specjalne stalowe, szklane lub plastikowe rurki nakładane na igły, dostępne w zróżnicowanych rozmiarach, szczypce służące do przytrzymywania fałdów skóry w czasie jej przebijania (o różnym kształcie i rozmiarze końcówek), kleszcze do otwierania lub zamykania kółek oraz pęsety do piercingu, wyposażone często w małe szkło powiększające. Wszystkie akcesoria muszą posiadać certyfikaty potwierdzające ich jakość oraz być wykonane z bezpiecznych materiałów, takich jak na przykład stal nierdzewna.

Oprócz specjalistycznych akcesoriów i narzędzi, niezbędnym wyposażeniem stanowiska do piercingu jest:

  • wygodny fotel kosmetyczny lub leżanka,
  • lampa lupa (w razie potrzeby),
  • autoklaw do sterylizacji narzędzi używanych wielokrotnie,
  • zestawy jednorazowych, pakowanych parami rękawiczek,
  • jednorazowe, sterylne materiały i środki opatrunkowe,
  • jednorazowe woreczki do pakowania wyjałowionych narzędzi,
  • środki służące do wykonania miejscowego znieczulenia (w sprayu lub w żelu),
  • sterylny żel ułatwiający rozciąganie skóry.

Miejsce, w którym wykonywane jest kolczykowanie powinno być ponadto wyposażone w samodzielną umywalkę z dostępem do bieżącej ciepłej i zimnej wody, dozownik z mydłem antybakteryjnym i płynem odkażającym oraz pojemnik na zużyte igły, jednorazowe narzędzia, materiały opatrunkowe i rękawiczki.

One thought on “Jak wyposażyć stanowisko do piercingu?

  1. Jezu, jakie bzdury. NIE WOLNO, przebijać płatka ucha pistoletem, bo miażdży się tkanki i rana nie goi się tak jak powinna. Tutaj nadal standardowa igła jest JEDYNĄ opcją. No i żaden piercer nie używa środków znieczulających. Nigdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.