Jak zregenerować skórę po lecie?

Pielęgnacja skóry po okresie letnim musi być bardzo dokładna, aby odzyskała ona pełną elastyczność. Wysuszona po częstym opalaniu oraz po kąpielach w słonej lub chlorowanej wodzie ma osłabioną naturalną barierę ochronną, przez co bardzo łatwo o różnego rodzaju uszkodzenia. Podrażnienia pojawiają się natychmiast i bardzo trudno im zapobiec. Poza tym skóra ma mniej blasku i jest mniej elastyczna. Konieczne jest bieżące nawadnianie skóry i stosowanie jedynie tych preparatów, które nie obciążają naskórka.

Jednak nawilżanie skóry powinno się zacząć od wewnątrz. W tym celu każdego dnia należy pić dużo wody. Ponadto do diety należy włączyć więcej warzyw i owoców, które są bogactwem witamin i cennych mikroelementów. Wskazana jest również suplementacja oraz specjalistyczne zabiegi kosmetyczne, które za pomocą masażu lepiej aktywizują odżywcze składniki do głębszych warstw skóry. Jeśli chcemy zatrzymać na dłużej letnią opaleniznę, niezbędne jest regularne dostarczenia beta-karotenu. Jego cenne źródła znajduje się w marchwi, morelach oraz w dyni.

Kosmetyki do regeneracji cery powinny być bogate w kwasy tłuszczowe, ceramidy, witaminę E, pantenol, wodę termalną oraz wyciąg z rumianku, melisy lub ogórecznika lekarskiego. W ten sposób wzmocnimy naskórek i złagodzimy posłoneczne podrażnienia.  Natomiast usuwanie makijażu obywać się musi bardzo delikatnie na bazie płynu micelarnego lub bezalkoholowego toniku.

Należy też pamiętać, aby przywrócić skórze odpowiednie pH, co pozwoli pozbyć się nieprzyjemnego uczucia napięcia i suchości skóry. W tym celu stosuje się właściwe preparaty o pH zgodnym z naszą skórą. Przydatna będzie kąpiel z dodatkiem oliwki lub olejku migdałowego, co pięknie natłuści skórę i jednocześnie ochroni to przede szybkim wysuszaniem naskórka. Natomiast gdy opalenizna nie będzie już widoczna wskazane jest zatasowanie gruboziarnistego peelingu na całe ciało, np. na bazie mielonej kawy, która dodatkowo pobudza komórki do regeneracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.