Jaka lampa UV będzie najlepsza?

Decydując się na zakup lampy UV do salonu kosmetycznego, warto przeanalizować rynek dostępnych sprzętów, ponieważ co jakiś czas pojawiają się nowe modele, z nowoczesnymi rozwiązaniami i w ciekawym designie.

Lampa UV wykorzystywana jest w salonie kosmetycznym przede wszystkim do utwardzania paznokci żelowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, różniących się od siebie przede wszystkim rodzajem czy ilością żarówek. Moc lampy wpływa na możliwość utwardzania żelu. Oznacza to, że nie wszystkie lampy UV, będą utwardzać wszystkie żele. Większość żeli wymaga 9 watowych lamp. Dostępne są jednak lampy UV o większej mocy, co sprawia, że skraca się czas utwardzania żelu.

Lampa UV

fot. shime/bigstockphoto.com

Profesjonaliści, którzy używają lamp UV do codziennej pracy, zalecają zakup lampy o mocy większej niż 9 wat. Argumentują to dłuższym czasem utwardzania żelu w przypadku „dziewięciowatówki”, niemożnością zmieszczenia całej dłoni, tylko pojedynczych palców, przez co cały czas utwardzania paznokci znacznie się wydłuża. Ponadto w 9-watowych lampach UV, pojedyncza żarówka ma ograniczone pole działania, przez co światło może nie dostawać się do wszystkich miejsc na paznokciu. Tego rodzaju lampy zalecane są raczej do użytku domowego.

Aktualnie na rynku dostępne są lampy UV na prąd stały i zmienny. Warto pamiętać, że choć zewnętrznie mogą się od siebie wcale nie różnić, posiadają inne żarówki.

Salon kosmetyczny dobrze zaopatrzyć w lampy UV 36 watowe np. tunelowe. Są to najpopularniejsze lampy UV na rynku. Dostępne są z zapłonem indukcyjnym i elektrycznym. Wyposażone są w cztery żarówki 9-watowe. Pozwala to na szybkie utwardzanie żelu. Średni czas utwardzania wynosi ok. 2-3 minut, w zależności od ilości warstw żelu. Warto zwrócić uwagę przy zakupie, aby lampa posiadała wyłącznik czasowy (np. 2-minutowy), a także dodatkowe lusterka na wewnętrznych ściankach. Tunelowy kształt lampy umożliwia włożenie całej dłoni do środka i utwardzanie równocześnie wszystkich paznokci. Lampa zamknięta z jednej strony, gwarantuje, że dłoń się nie wysunie, a żel dokładnie utwardzi. Obok klasycznych lamp tunelowych, dostępne są również lampy przelotowe.

Lampy UV do salonu kosmetycznego powinny być wyposażone w czasomierz 120 i 180 sekund, a także naświetlenie stałe. Dodatkowo muszą posiadać certyfikat CE, czyli europejski certyfikat jakości i bezpieczeństwa użytkowania zgodny z unijną dyrektywą RoHS. Cechą profesjonalnej lamp jest lustrzane wnętrze, które pozwala na dobre odbijanie światła. Komfort użytkowania zapewnia wysuwany spód, dzięki któremu można np. łatwiej wymienić żarówki. Lampy UV najlepiej kupować o napięciu 220-240 volt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.