Jaki aparat do makijażu permanentnego kupić?

Makijaż permanentny cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientek salonów kosmetycznych. Wiele kobiet narzeka na brak czasu i wykonuje poranny makijaż w pośpiechu. Tymczasem za pomocą makijażu permanentnego możemy podkreślić brwi, oczy oraz usta i zaoszczędzić cenne minuty każdego ranka.

Zabieg ten jest w zasadzie formą tatuażu – kosmetyczka wstrzykuje obojętny biologicznie barwnik pod skórę. W przeciwieństwie do tradycyjnego tatuażu, barwnik wprowadzany jest płycej, bo tylko do drugiej bądź trzeciej warstwy naskórka. Producenci aparatury do makijażu permanentnego oraz personel gabinetów kosmetycznych przekonują, że procedura jest całkowicie bezpieczna i niezawodna. Zdarzają się wprawdzie przypadki nierównomiernego wstrzyknięcia barwników, co zdecydowanie psuje zamierzony efekt, ale – jak zapewniają specjaliści – są to przypadki pojedyncze. Pamiętajmy zatem, aby wybrać salon z doświadczonym personelem oraz jak najlepszym sprzętem.

Aparat do makijazu permanentnego

fot. hammett79/bigstockphoto.com

W jaki aparat do makijażu stałego powinny zainwestować gabinety kosmetyczne?

Na rynku znajdziemy dość szeroką gamę urządzeń. Producenci oferują nowoczesny design, różnorodność kolorów obudowy, nowoczesne, lekkie i cienkie panele robocze. Te cechy powinny mieć jednak marginalne znaczenie przy wyborze, choć niewątpliwie wpływają również na cenę sprzętu. Ta waha się w przedziale od 3 000 do nawet 20 000 zł.

Większość aparatów na rynku ma dziś komputerowo sterowany panel, aczkolwiek znajdziemy również urządzenia bezprzewodowe, pozwalające na swobodę podczas przeprowadzania zabiegu. Cyfrowy panel pozwala dobrać odpowiednią częstotliwość uderzania igieł. Jest to ważny element, ponieważ w zależności od obszaru oraz intensywności pigmentacji, dobiera się go z zakresu 90-250 uderzeń na sekundę. Urządzenia bezprzewodowe mają zazwyczaj mniejszą częstotliwość: do 190 uderzeń na sekundę. Nie wymagają jednak stałego podłączenia do prądu, akumulator zapewnia ok. 90-120 minut nieprzerwanej pracy.

Niektóre aparaty pracują w trybie ciągłym, co ma zapewnić dużą precyzję i równomierność aplikowania barwnika mimo zróżnicowanej struktury powierzchni. Zdecydowana większość jest dziś dodatkowo wyposażona w system ochrony przed wyciekaniem barwnika z obszaru pigmentowanego do końcówki, gwarantuje więc higienę podczas pracy. Znajdziemy również takie, które posiadają wbudowany laser małej mocy, przyspieszający proces gojenia po zabiegu.

Warto też wspomnieć o metodzie piórkowej. Za jej pomocą wykonuje się makijaż permanentny brwi. W innych metodach nakłucia wykonywane są w postaci kropek, jedna przy drugiej dają efekt niejako „namalowanych” brwi. Metodą piórkową tworzy się realistyczny wygląd pojedynczego włosa. Brwi po takim zabiegu wyglądają dużo bardziej naturalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.