Jaki laser kosmetyczny kupić do salonu piękności?

Obecnie wśród najpopularniejszych laserów dla salonów kosmetycznych działających w oparciu o światło, są sprzęty IPL. Źródłem promieniowania jest w tym wypadku lampa ksenonowa, ale wielu specjalistów nadal zalicza je do urządzeń laserowych.

Modyfikacją sprzętów IPL są urządzenia E-light. Dostępne na rynku są również lasery do depilacji, jak również lasery biostymulacyjne, wśród których dużą popularnością cieszą się tzw. „zimne” lasery. Kolejnymi urządzeniami, jakie wykorzystują do działania światło, są lampy LED.

Zakres oddziaływań terapeutycznych przy wykorzystaniu lasera jest bardzo rozległy. Ma on przede wszystkim swoje zastosowanie w depilacji owłosienia, usuwaniu przebarwień powierzchownych, czy też fotoodmładzaniu skóry. Ponadto sprawdza się także w działaniu lipolitycznym wspomagającym gojenie się tkanek oraz metabolizm komórkowy.

Jaki laser kosmetyczny kupić do salonu piękności?

Warto nadmienić, że lasery wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych nie są agresywne w swoim oddziaływaniu, dlatego też pozwalają na ewentualna korektę niewielkich defektów. Przy poważnych problemach estetycznych, nie znajdują już zastosowania.

Wybierając laser kosmetyczny do gabinetu, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę klientów, którzy odwiedzają salon. Warto pamiętać, że to właśnie target determinuje wachlarz usług, jakie najczęściej są wykonywane w gabinecie. Trudność polega na tym, aby spośród bogatej oferty laserów kosmetycznych wybrać ten, który w największym stopniu będzie odpowiadał oczekiwaniom klientów. Decydując się na zakup lasera kosmetycznego, warto kierować się również profilem salonu.

Jak wskazują praktycy, sam wybór odpowiedniego lasera nie jest łatwy, ponieważ wachlarz urządzeń dostępnych na rynku jest bardzo duży. Poza tym każdy dystrybutor zachwala własny sprzęt, wskazując jednocześnie na wady konkurencji.

Decydując się na wybór odpowiedniego lasera kosmetycznego należy zwrócić uwagę czy parametry podawane w instrukcji obsługi w rzeczywistości odpowiadają realnym właściwościom urządzenia. Kolejnym kryterium istotnym przy wyborze lasera jest posiadanie certyfikatu medycznego (CE). Następnym ważnym czynnikiem determinującym zakup właściwego urządzenia jest czas, na jaki obowiązuje gwarancja, jak również doświadczenie dystrybutora na rynku. Nie bez znaczenia pozostaje także kraj pochodzenia lasera kosmetycznego. Lekarze pracujący z wykorzystaniem omawianego sprzętu zalecają także przetestowanie urządzenia przed zakupem, tak aby w praktyce sprawdzić jego zalety i dostrzec ewentualne wady.

Specjaliści pracujący w salonach kosmetycznych podkreślają, że podczas wyboru lasera do gabinetu należy wystrzegać się urządzeń „do wszystkiego”. Jak podają praktycy nie ma jednego lasera kosmetycznego, który sprostałby wszystkim problemom urody. Podkreślają oni przy tym, że warto zasięgnąć opinii osób, które posiadają już takie urządzenia, bądź poprosić o konsultacje specjalistów posiadających wiedzę w zakresie sprzętu z dziedziny medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.