Jakie kosmetyki kolorowe najchętniej kupują Polki?

Damska kosmetyczka wydaje się nie mieć dna. Akcesoria i kosmetyki, jakie się w niej znajdują, są niezbędne do upiększania twarzy w różnych sytuacjach. Część kosmetyków stosuje się tylko na wielkie wyjścia. Są jednak te, bez których nie da się obyć nawet jednego dnia.

Tym najpopularniejszym okazuje się tusz do rzęs, bez którego żyć nie może ponad 70 proc. Polek. Tuż za nim uplasował się podkład do twarzy (64 proc.), szminka oraz lakier do paznokci (około 50 proc.). Dane te zbierane są na podstawie rocznych ankiet i dokładnie wskazują, co obecnie jest najmodniejsze na rynku kosmetycznym.

Rustle/bigstockphoto.com

Kosmetyki kolorowe są atrybutem niemal każdej kobiety i podstawą do wykonania makijażu. Podkreślenie oczu maskarą oraz kredką zapewnia mocne spojrzenie, wyrównany koloru cery za pomocą podkładu sprawia, że twarz jest nieskazitelna, a intensywna brawa pomadki na ustach zawsze przyciąga wzrok. Makijaż może być wyrazisty oraz delikatny – wszystko zależy od momentu i nastroju kobiety – wystarczy właściwie dobrać kolorowe kosmetyki.

Atrakcyjne ceny są najważniejszym czynnikiem wpływającym na zwiększony zakup danej partii kosmyków. Atrakcyjna relacja marki produktu do ceny sprawia, że kosmetyk jest chętniej kupowany. Zdecydowanie popularniejsze są produkty kosmetyczne w niższej cenie, które oferowane są przez popularne drogerie. Polki szukają trwałych i niedrogich kosmetyków, które zapewnią im możliwość wykonania codziennego makijażu w każdych warunkach.

Poza tym, zainteresowanie poszczególnymi kosmetyki mocno powiązane jest z wiekiem kobiety. Kosmetyki do makijażu kupowane są przede wszystkim przez Polki do 45 roku życia. Im młodsze, tym więcej tego typu kosmetyków kupują. Jedynie farba do włosów cieszy się większym zainteresowanie wśród starszych konsumentek. Warto też wspomnieć o sezonowości kosmetyków – w zależności od pory roku w damskiej kosmetyczce pojawia się bronzer do twarzy, pomadka ochronna, błyszczyk czy krem BB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.