Jakie rodzaje lakierów do paznokci wybrać?

Zadbane dłonie i piękne paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Panie zdobią swoje paznokcie już od tysięcy lat. W Starożytnym Egipcie używano specjalnej substancji, która barwiła płytkę. Pierwsze lakiery pojawiły się już 3000 lat p.n.e. w Chinach. Wytwarzano je z wosku pszczelego, białek jaj, metali oraz barwników roślinnych. Wówczas używały ich jedynie kobiety o wysokiej pozycji społecznej. Bezpieczeństwo stosowania specyfików niejednokrotnie bogatych w metale ciężkie pozostaje oddzielną kwestią.

Manicure hybrydowy

fot. motorolka/bigstockphoto.com

Dziś podstawowa receptura lakierów do paznokci jest niezmienna. Niemniej jednak, branża kosmetyczna nadal szuka nowych, lepszych rozwiązań. Rozwiązań, które dostarczą jak najwyższą jakość i trwałość.

Najpopularniejsza dziś gładka emalia z lekkim połyskiem stworzona została w XIX wieku. Od tego czasu na rynku kosmetycznym pojawiło się mnóstwo ciekawych rozwiązań, stanowiących silną konkurencję. Co więcej, dostępne są coraz częściej dla zwykłych śmiertelniczek. Nie musimy już umawiać się na wykonanie manicure czy pedicure w salonie kosmetycznym. Większość nowatorskich receptur znajdziemy w drogeriach.

1. Lakiery żelowe – są połączeniem zwykłego lakieru do paznokci z żelem. Zyskały ogromną popularność głównie ze względu na swoją trwałość. W porównaniu do klasycznych emalii utrzymują się na paznokciach nawet do 2 tygodni. Mają intensywną barwę, nie ścierają się i nie odpryskują. Po uprzednim odtłuszczeniu płytki nakłada się na nią preparat bazowy, zabezpieczający ją przez przebarwieniami. Następnie maluje się je lakierem żelowym. Każdą kolejna warstwę utwardza się za pomocą lampy emitującej światło ultrafioletowe. Formuła lakierów żelowych eliminuje konieczność matowienia płytki paznokci, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego manicure’u żelowego. Dzięki temu emalie te są bardziej przyjazne dla paznokci, nie uszkadzają bowiem ich powierzchni.

2. Lakiery hybrydowe – podobnie jak poprzednie, stanowią mieszankę tradycyjnego lakieru i żelu do manicure. Są trwałe – utrzymują się nawet trzy tygodnie i nie odpryskują. Nakłada się je dokładnie tak samo jak lakiery żelowe. Są znacznie bardziej błyszczące niż zwykłe emalie, a ponadto bezpieczne dla paznokci.

3. Lakiery ceramiczne – zawierają w swoim składzie ceramikę CHI44, jedwab oraz jony srebra, które niszczą bakterie. Ceramika mocno przylega do płytki paznokci, dzięki czemu lakiery są trwałe, nie odpryskują i są odporne na uszkodzenia. Za sprawą ceramiki preparaty te są niesamowicie błyszczące i łatwo się nakładają.

4. Lakiery winylowe – są świetną alternatywą dla emalii hybrydowych i żelowych. W przeciwieństwie do nich, nie wymagają bowiem użycia lampy UV. Lakiery winylowe utwardzają się w świetle dziennym. Zastosowana w nich technologia sprawia, że utrzymują się na paznokciach od 1 do 2 tygodni. Co więcej, poddawane wpływowi naturalnego światła każdego dnia stają się trwalsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.