Jakie łóżko kosmetyczne kupić?

Łóżko kosmetyczne to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia gabinetu kosmetycznego. Odpowiednio dobrane może służyć latami. Jak wybrać odpowiedni sprzęt do gabinetu kosmetycznego?

Pierwsze pytanie, na które należy odpowiedzieć – jak będziemy używać tego łóżka? Czy zależy nam na tym, by było ono przenośne i składane, czy szukamy bardziej stacjonarnego rozwiązania? Jakie zabiegi będziemy wykonywać?

Lozko kosmetyczne

fot. uatp1/bigstockphoto.com

Na rynku dostępna jest duża liczba łóżek – różnią się między sobą zastosowaniem, materiałem, z którego są one wykonane, mechanizmem. Trzy główne rodzaje łóżek kosmetycznych to:

  1. składane
  2. mechaniczne
  3. elektryczne
  • Składane służą zazwyczaj osobom pracującym w domu klienta, jak również – na szkoleniach, pokazach i na różnego rodzaju wyjazdach. To świetne rozwiązanie dla małych gabinetów kosmetycznych lub w miejscach, gdzie z różnych powodów trzeba dzielić przestrzeń do pracy.
  • Stoły mechaniczne umożliwiają regulację wysokości, dostosowania go do danego klienta. Mamy więc tutaj szersze pole do manewrów, jeśli chodzi o wygodę swoją, jak i klienta.
  • Elektryczne łóżka umożliwiają zmiany za pomocą pilota, dzięki czemu za każdym razem automatycznie można będzie je podwyższać lub obniżać.

Ważne są materiały, z których wykonane są łóżka – zarówno obicia (popularnych materiałem jest eco skóra), jak i cała konstrukcja (drewniana, metalowa). Całość powinna się łatwo czyścić i być odporna na działanie różnych kosmetyków wykorzystywanych w gabinecie piękności, preparatów do sterylizacji, uszkodzenia mechaniczne i częstą eksploatację. W przypadku łóżek składanych ważna jest też waga, im lżejsze, tym lepsze.

Dobrze dobrane łóżko kosmetyczne powinno być bardzo stabilne. W zależności od funkcji, jaką ma spełniać, powinno mieć regulowaną wysokość, podłokietniki, podgłówek, podpórkę pod stopy i inne udogodnienia, dzięki czemu zwiększy się komfort klienta, który będzie korzystał z łóżka, jak i efektywność pracy kosmetyczki. Ważne jest również, by miała ona swobodny dostęp do łóżka (w zależności od rodzaju zabiegu – do poszczególnych części ciała) oraz, żeby mogła przy pracy zachować jak najbardziej ergonomiczną i bezpieczną postawę.

Łóżko powinno być również odpowiednio modelowane anatomicznie i funkcjonalnie. Jeśli chcemy je wykorzystać do masażu, powinno się ono rozkładać do wygodnej leżanki z odpowiednim zagłówkiem lub wycięciem na twarz. Jeśli będzie służyć do pedicure – również musi mieć regulowane oparcie.

Łóżka do zabiegów spa to odrębny rodzaj. One szczególnie powinny być łatwe do czyszczenia, wygodne i miękkie. Niektóre z nich wyposażone są w opcje masażu punktowego lub rolkowego, mają tez możliwość regulowania temperatury (np. podgrzania, by polepszyć efekt działania kosmetyków np. maski na ciało). Część z nich posiada na dole półki, na których można umieścić kosmetyki, preparaty czy inne niezbędne sprzęty podczas zabiegu.

Niektóre łóżka są dedykowane konkretnym zabiegom kosmetycznym, zwiększa to komfort i profesjonalizm ich wykonywania, aczkolwiek same łóżka są wtedy mniej praktyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.