Jakie sprzęty nabyć z drugiej ręki?

Otwierając gabinet kosmetyczny, zależy nam najczęściej na sprzęcie wysokiej jakości przy stosunkowo niskiej konkurencyjnej cenie. Wiąże się to też z tym, że technologia wykorzystywana w pracy kosmetologa rozwija się dynamicznie i na rynku rok rocznie pojawiają się nowe lub udoskonalone urządzenia. Są jednak takie elementy, jak np. meble, które można dobierać według własnego gustu i uznania, uwzględniając lub nie najnowsze mody.

Które sprzęty można kupić używane, a kiedy warto zakupić nowe – to jedno z pytań, które zadaje sobie wielu właścicieli i właścicielek gabinetów kosmetycznych. Zależy to oczywiście od naszego budżetu i wizji, jak ma wyglądać nasz gabinet i jaki ma mieć profil. Jeśli chodzi o sprzęty używane to tutaj możemy zakupić takie rzeczy, jak meble (np. biurko, krzesła, sofa do poczekalni) i inne elementy wyposażenia wnętrz (np. lampy czy elementy dekoracyjne). Można je znaleźć w dobrej cenie i ciekawie komponować według swojego zamysłu.

Salon kosmetyczny

fot. bigstockphoto.com

Kolejne rzeczy, które możemy odkupić od kogoś to wybrane urządzenia kosmetyczne – np. kombajn, czyli urządzenie wielofunkcyjne, woskownicę czy fotel kosmetyczny, jak również inne sprzęty, które właściwie użytkowane i konserwowane mogą służyć nam latami. Na różnych portalach internetowych prowadzących sprzedaż możemy zakupić również brodziki do pedicure, podgrzewacze do wosku czy sprzęt do mezoterapii. Warto oczywiście sprawdzić ich prawidłowe działanie, ale również istotne jest, by były estetyczne i zadbane. Jeden z podstawowych zagrożeń kupna takich sprzętów, szczególnie po gwarancji jest to, że nie mamy pewności, czy nie ma on jakiś ukrytych wad, a w razie usterki – naprawiamy je na własny koszt lub musimy kupić coś nowego.

Sprzęt, który bezwzględnie należy zakupić w stanie nowym, to elementy, które mogą przerwać powłokę skóry – różnego rodzaju cążki, pęsety itd. Mimo sterylizacji i dezynfekcji warto, by były one nowe również z tego powodu, że stosunkowo szybko się zużywają. Możemy również wyposażyć cały gabinet w nowe sprzęty, jest to jednak duży nakład finansowy.

Zdarza się czasem, że z np. z przyczyn losowych wyprzedawane są całe gabinety kosmetyczne (czasem dosłownie – prosperujące firmy przekazywane w inne ręce wraz z bazą klientów itd.). Warto wtedy szczegółowo przejrzeć całą dokumentację, umowy, wypytać o różnego rodzaju zobowiązania. Należy wtedy dokładnie obejrzeć sprzęt pod kątem stanu technicznego, gwarancji, sprawdzić jego działanie, funkcje, etc.

Jeśli chodzi o kosmetyki używane w gabinecie, to najczęściej kosmetyczki decydują się na wybraną linię czy markę. Czasem można jednak zakupić całe zestawy np. lakierów do paznokci, które są zużyte w minimalnym stopniu.

W przypadku pytania – nowe czy używane – znaczącą rolę odgrywa nasz budżet, czyli ile pieniędzy możemy i chcemy wydać. Szczególnie na początku rozwijania własnego biznesu wiele osób decyduje się na sprzęt używany, co może okazać się dobrym rozwiązaniem, bo pozwala nam znacząco zminimalizować koszty. Należy jednak zadbać, by był on wysokiej jakości i bezpieczny w użytkowaniu zarówno dla kosmetyczki, jak i dla klientki. Ważne też, by wizualnie był on również zadbany, bo estetyka jest jednym z ważniejszych aspektów pracy w tej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.