Jakie zabiegi wykonywać w swoim salonie kosmetycznym?

Pielęgnacja skóry twarzy to jeden z najbardziej popularnych sektorów kosmetyki – nic dziwnego, w końcu zadbana i dobrze odżywiona stanowi naszą wizytówkę i ozdobę. Jakie zabiegi są najpopularniejsze i najczęściej stosowane w salonach kosmetycznych?

Popularne zabiegi na twarz

Specjaliści od medycyny estetycznej uważają mezoterapię igłową za jeden z najbardziej efektywnych zabiegów, więc nic dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością wśród klientek gabinetów piękności. Polega on na wstrzykiwaniu w skórę substancji leczniczych na głębokość ok. 0,5-4 mm. Dzięki tego typu aplikacji efekty są bardziej spektakularne i stosunkowo szybkie. Zabieg można wykonać na parę sposobów: za pomocą igły i strzykawki (by pracować lokalnie np. na głębokich zmarszczkach), używając specjalnego pistoletu (preparat jest równomiernie rozprowadzany na całej twarzy) lub za pośrednictwem rollera (umożliwia głębokie wchłonięcie substancji w skórę). Do tego zabiegu używa się najczęściej kwasu hialuronowego lub liponowego, pirydoksyny, minerałów, krzemionki, biotyny lub wyciągów z roślin. W przypadku mezoterapii bezigłowej stosuje się ultradźwięki i impulsy elektryczne. Aby rezultaty tych zabiegów były widoczne, należy przeprowadzić ich co najmniej pięć.

Kolejny popularny zabieg kosmetyczny to peeling kawitacyjny. Polega ona na oczyszczaniu skóry przy pomocy wibracji ultradźwiękowej. Jest on mniej inwazyjny od poprzedniego, ale i same rezultaty nie są aż tak widoczne. Peeling ten wykonuje się na lekko wilgotnej skórze, którą poddaje się działaniu fal ultradźwiękowych. W tym celu wykorzystuje się aparat zakończony szpatułką, którą przesuwa się po skórze. W trakcie tego zabiegu powstają mikroskopijne pęcherzyki, które usuwają martwe komórki naskórka, nadmiar serum z porów i zaskórniaki. Dodatkowym efektem jest też pozbycie się wielu bakterii poprzez sterylizację skóry. Na zakończenie zabiegu stosuje się odżywczą, nawilżającą ampułkę. Zabieg świetnie odświeża skórę, a częstotliwość jego stosowania jest zależna od jej kondycji.

Z kolei mikrodermabrazja polega na mechanicznym peelingu, który jest wykonywany za pomocą strumienia mikrokryształków. Z zależności od użytej głowicy można wyróżnić trzy jej rodzaje: korundowa, diamentowa i tlenowa. Jako środki oczyszczające mogą służyć emulsje na bazie wody lub oleju oraz peelingi. Celem tego zabiegu jest spłycenie zmarszczek, usunięcie przebarwień oraz wygładzenie skóry i przygotowanie jej do dalszej pielęgnacji. Mikrodermabrazja nie tylko oczyszcza skórę, ale również pobudza procesy regeneracyjne.

Wyżej wymienione zabiegi należą do najczęściej stosowanych w salonach kosmetycznych, ale każdorazowo powinny być poprzedzone szczegółowym wywiadem i analizą stanu skóry klientek, gdyż można je zaliczyć do mniej lub bardziej inwazyjnych. Należy też szczegółowo przestrzegać wszelkich wskazówek, dotyczących pielęgnacji skóry tuż po zabiegu, gdyż w przeciwnym razie możemy nie tylko nie uzyskać oczekiwanych efektów, ale nawet – pogorszyć stan  skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.