W jaką kabinę do opalania wyposażyć salon kosmetyczny?

Prowadzenie salonu kosmetycznego, oprócz profesjonalnej obsługi klientów i zapewnienia wysokiej klasy sprzętu i kosmetyków, wymaga śledzenia najnowszych trendów i dostosowywania oferty do zapotrzebowania. W dobie powrotu do naturalnego i zdrowego trybu życia, wielu klientów salonów kosmetycznych poszukuje alternatywy dla tradycyjnych zabiegów upiększania ciała.

Przebojem ostatniego sezonu jest opalanie natryskowe (air brush). Polega ono na rozpylaniu na ciało klienta mgiełki zawierającej bezpieczny dla skóry preparat barwiący, zawierający dihydroksyaceton – DHA i/lub erytrulozę, antyutleniacze, witaminy C i E, aloes, olejki pielęgnacyjne lub wodę, który wchodząc w reakcję z komórkami naskórka nadaje skórze delikatnie brązowy kolor. Zabieg opalania natryskowego umożliwia uzyskanie efektu opalenizny bez konieczności narażania się na szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe, występujące w przypadku korzystania z solarium lub opalania naturalnego. Warto zatem mieć go w swojej ofercie.

Kabina do opalania natryskowego

fot. Kzenon/bigstockphoto.com

Jakim sprzętem musimy dysponować decydując się na przeprowadzanie opalania metodą natrysku?

Podstawowym urządzeniem, służącym do aplikacji barwnika jest specjalny pistolet z pojemnikiem na barwnik. Umożliwia on równomierne nałożenie preparatu na poszczególne partie ciała klienta. Do dokładnego przeprowadzenia zabiegu konieczna jest jednak specjalna kabina, w której odbywa się opalanie, osłaniająca pomieszczenie przed zabrudzeniem rozpylanym preparatem. W zależności od ilości miejsca, jakim dysponujemy i od tego, czy zabiegi wykonujemy tylko w salonie, czy może „z dojazdem do klienta”, możemy zainwestować w kabinę stacjonarną lub przenośną (rodzaj namiotu). Niezależnie od wybranego modelu, większość dostępnych na rynku kabin jest łatwa w montażu i prosta w obsłudze.

Jeżeli chcemy zapewnić naszym klientom możliwość samodzielnego opalania całego ciała, możemy zainwestować w tak zwana kabinę samoopalającą. Przypominająca pionową kabinę do solarium, wyposażona jest w specjalne dysze, pozwalające na równomierne i (co istotne) wydajne rozprowadzenie preparatu, wewnętrzny wentylator, zapewniający możliwość suszenia, wzmacniacz i filtry. Kabiny posiadające automatyczny system obsługi, umożliwiają wybór stopnia opalenizny oraz prowadzą klienta, przy pomocy odpowiednich komunikatów, krok po kroku, przez cały proces opalania.

Decydując się na wybór konkretnego modelu kabiny powinniśmy pamiętać przede wszystkim o wysokiej jakości jej wykonania. Warto w tej sprawie zwrócić się do znanych i polecanych na rynku producentów, posiadających w swojej ofercie kompleksowe wyposażenie stanowisk do opalania natryskowego, którzy oprócz usługi doradczej, atrakcyjnych rabatów, zapewnią kompleksowe serwisowanie urządzeń. Pamiętajmy, że zakup dobrego sprzętu pozwoli nam zagwarantować bezpieczne i higieniczne wykonanie zabiegu opalania, a także podniesie standard naszego salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.