Kolorystyka w salonie piękności

Profesjonalny salon piękności oferuje swoim klientom przede wszystkim staranne wykonanie zabiegów kosmetycznych, ale również daje im możliwość odprężenia się w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze. Nierzadko, z uwagi na charakter wykonywanych zabiegów, klienci spędzają w nim dużo swojego cennego czasu, warto więc zadbać o ich wygodę i poczucie intymności. Z tego względu, niezwykle istotny jest wystrój i aranżacja wnętrza salonu.

Obok organizacji zajmowanej przez nas przestrzeni, równie ważna jest przemyślana, spójna z koncepcją wystroju kolorystyka. Nie od dziś wiadomo, że barwy bardzo silnie oddziałują na nasze zmysły. Intensywne i energetyczne kolory (na przykład czerwień) wzbudzają w nas silne emocje i pobudzają do działania, co podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych nie jest wskazane. Z kolei, kojarzące się z czystą naturą, błękit oraz zieleń mają działanie relaksująco-odprężające, pozytywnie stymulując aktywność mózgu. Wyciszeniu się sprzyjają również jasne barwy, takie jak przytłumiona żółć, delikatna szarość, pudrowy róż, kolor waniliowy, budyniowy, kawa z mlekiem i delikatne pastele, a ponadczasowa biel pozwala na utrzymanie schludnego wyglądu. Oprócz tego, jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń oraz nadają jej eleganckiego i luksusowego charakteru.

Interior of a modern hair salon

Zgodnie z zasadą „jak Cię widzą, tak Cię piszą”, odpowiednio skomponowane kolory ścian, mebli i elementów dekoracyjnych będą wpływały na odbiór naszego salonu, jednocześnie stanowiąc jego wizytówkę. Dodatkowo, specyfika prowadzonej działalności wymaga utrzymania bezwzględnej czystości i sterylności, czemu również sprzyjać mogą dobrze dobrane barwy. W tym wypadku doskonałym wyborem okazuje się klasyk gatunku, czyli zestawienie jasnych (na przykład beżowych, kremowych lub w kolorze écru) ścian z ciemniejszą podłogą oraz ciemnymi, kontrastującymi dodatkami (kolor szafek, ręczniki, motyw ścienny). Takie połączenie jest eleganckie, daje poczucie komfortu, zadbanego wnętrza oraz sprawia wrażenie harmonii. Podczas projektowania wystroju warto zwrócić również uwagę na oświetlenie (naturalne lub sztuczne), które przy odpowiednim ustawieniu, może pomóc w wyeksponowaniu zastosowanej przez nas kolorystyki wnętrz.

Kolorystyka salonu powinna być dopasowana do rodzaju proponowanych przez nas zabiegów – inaczej będzie wyglądało wnętrze salonu (gabinetu) masażu tajskiego, a inaczej wnętrze, w którym wykonywane są zabiegi SPA. Najważniejsze jednak jest dobre samopoczucie osób korzystając z naszych usług. Współgrająca z aranżacją wnętrza barwa ścian i dodatkowych elementów, na pewno pomoże nam w stworzeniu przyjaznej i komfortowej atmosfery, co z kolei zachęci naszych stałych oraz nowych klientów do częstych powrotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.