Konturowanie twarzy

Perfekcyjny makijaż nie wymaga wizyty u wizażystki, bo znając najważniejsze triki można samodzielnie wykonać atrakcyjny make up. Szczególnie ważna jest znajomość zasad kontrowania twarzy, bo to dzięki nim twarz zyskuje więcej blasku i odpowiedni kształt.

Warunkiem zrobienia takiego makijażu jest odpowiednia paleta kosmetyków do twarzy, przede wszystkimi podkładu w kolorze cery, pudru matującego, bronzera, korektora oraz rozświetlacza. Nie można też zapomnieć o odpowiednich pędzlach, dzięki którym będzie można wygodnie nakładać poszczególne kosmetyki.

marinafrost/bigstockphoto.com

Konturowanie twarzy dzieli się na kilka etapów oraz należy wziąć pod uwagę kształt twarzy, by stworzyć komplety makijaż. Pierwszy etap to oczyszczanie skóry twarzy, na którą nakłada się krem nawilżający. Odświeżona cera lepiej utrzyma kosmetyki. Za pomocą pędzla do podkładu należy na całej twarzy rozprowadzić niewielką warstwę podkładu. Gdy pokład się wchłonie na środkową część czoła, nos, pod oczy, na środek brody oraz nad ustami nakładamy o ton jaśniejszy korektor. Kosmetyk należy delikatnie zblendować za pomocą gąbeczki lub pędzelka, by połączył się z podkładem.

Drugi etap skupia się na nakładaniu bronzera. Kosmetykiem należy narysować dwie linie wzdłuż kości policzkowych oraz na skrzydełkach nosa i bokach brody, po czym rozetrzeć.  Na koniec rozświetlacz lub róż, które ożywią twarz. Oba kosmetyki nakłada się na policzki powyżej kości policzkowych. Odrobina blasku przyda się również nad górną wargą. Cały makijaż utrzyma się dłużej, gdy utrwalimy go matującym, transparentnym pudrem.

Powyższy zasady najlepiej sprawdzają się w przypadku twarzy owalnej. Podczas konturowania okrągłej twarzy niewskazany jest bronzer, który podkreśli pełne policzki. Natomiast przy twarzy kwadratowej ten kosmetyk należy dodatkowo zastosować przy linii włosów, by złagodzić mocno zarysowaną szczękę.

Pierwszy kroki z konturowaniem twarzy najlepiej wykonywać na sypkich kosmetykach, by sprawdzić efekt naszych działań. Mając trochę wprawy można wykonywać pełen makijaż z płynnymi kosmetykami, które utrzymują się na skórze zdecydowanie dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.