Kosmetyki do makijażu rzęs i brwi

Jaki jest najważniejszy kobiecy kosmetyk? Okazuje się, że znaczna część kobiet wskazuje na tusz do rzęs! Makijaż oczu wydaje się najważniejszym punktem całego procesu dbania o wygląd. Warto jednak pamiętać, że właściwy efekt makijażu, czyli podkreślenie naszych atutów, a ukrycie niedoskonałości uzyskamy dbając o siebie kompleksowo.

Wykonując makijaż, wiele kobiet bagatelizuje wagę podkreślenia brwi, skupiając się na rzęsach. Rzęsy i brwi należy traktować równorzędnie i pielęgnować je regularnie. Specjalne odżywki są do tego niezbędne, ale warunkiem jest ich systematyczna aplikacja, gdyż na rezultaty najczęściej trzeba poczekać kilka tygodni. Jednak to makijaż pozwala uzyskać wymarzony efekt. Jakie zatem kosmetyki są nieodzowne do utrzymania brwi i rzęs w najlepszej formie?

Subbotina Anna/bigstockphoto.com

Subbotina Anna/bigstockphoto.com

Tusz do rzęs

To bez wątpienia najpopularniejszy kosmetyk do makijażu. W kilka sekund wydłuża i przyciemnia włoski, dzięki czemu oko staje się większe. Już w czasach starożytnych kobiety na różne sposoby próbowały poprawić kolor rzęs, korzystając m.in. z sadzy i oliwy. Współczesne maskary pojawiły się jednak dopiero pod koniec XIX wieku. Prekursorem w tej dziedzinie był Rimmel. Później na rynku pojawiły się tusze Maybelline. Od tego czasu producenci stale ulepszają kosmetyk, tworząc różnokolorowe wersje, odporne na wodę, podkręcające włoski czy przedłużające. Każda kobieta może wybrać opcję dla siebie i cieszyć się perfekcyjnym makijażem oczu.

Cienie do powiek

Nic tak nie podkreśli całych oczu jak cienie do powiek. Za pomocą tego kosmetyku można stworzyć bardzo różne wersje makijażu – romantyczne, seksowne, awangardowe. Ogromna baza kolorów daje szerokie pole do popisu, a sprawne łączenie barw dodatkowo pogłębia efekt. Różna konsystencja – proszek, żel, krem – zapewnia, że kosmetyk utrzyma się bardzo długo na powiekach, ale nie będzie ich obciążał.

Cienie do brwi

Cienie sprawdzają się nie tylko przy malowaniu powiek – są doskonałym rozwiązaniem do przyciemniania brwi. Ciemnobrązowy cień w delikatny sposób ukryje wszystkie niedoskonałości i pozostanie niewidoczny. A przy makijażu brwi najważniejsze jest, aby efekt był jak najbardziej naturalny. Dlatego też cień do brwi najlepiej aplikować za pomocą specjalnego pędzelka.

Kredka

Kosmetyk dostępny w różnych kolorach można wykorzystać zarówno do podkreślania brwi, jak i oczu. W kosmetyczce powinna znaleźć się brązowa kredka do brwi, która pozwoli ukryć nieregularności w łuku brwiowym, biała do zaznaczania kącika oka oraz czarna do podkreślania linii rzęs. Kredka może również z powodzeniem zastąpić cień do powiek. Dłużej utrzymuje się na powiece i tworzy ciekawy efekt kolorystyczny po roztarciu.

Makijaż na stałe

W dobie ekspresowego trybu życia również makijaż powinien być błyskawiczny. Nałożenie kilku kosmetyków zbiera każdego poranka cenny czas, dlatego też można wybrać środki trwałe, które na kilka tygodni, a nawet lat pozwalają zapominać o makijażu. Stale popularna jest henna, którą można samodzielnie nałożyć na brwi. Po kilku minutach włoski staną się ciemniejsze i bardziej odżywione. W przypadku rzęs można wybrać aplikację sztucznych włosków, które przyklejone do naturalnych nie są widoczne. Ale są dłuższe i ciemniejsze, więc nie trzeba codziennie nakładać i zmywać tuszu. Takie rzęsy utrzymują się nawet miesiąc. Jeszcze trwalszy jest makijaż permanentny, który nawet na kilka lat pozostaje na skórze. Naturalne barwniki wprowadzone są pod naskórek, dlatego można wypełnić brwi oraz namalować stałą kreskę nad rzęsami.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.