Kosmetyki do prostowania włosów

Zadbane włosy to atrybut każdej kobiety. Jednak, żeby mieć grube i gęste, trzeba je odpowiednio pielęgnować i chronić przed działaniem szkodliwych czynników. Ponadto częste zabiegi kosmetyczne, jak farbowanie czy prostowanie włosów, znacząco osłabiają strukturę włosa i prowadzą do nich wypadania i przesuszenia.

Kłopot z niesfornymi pasami, puszeniem i skręcaniem się włosów dotyczy większości kobiet. Ujarzmienie fryzury nie jest łatwym zadaniem. Sam tradycyjny lakier czy pianka do włosów to zazwyczaj za mało, by zyskać ładne i proste włosy. Ratunkiem jest prostownica do włosów, ale częste stosowanie tego sprzętu bardzo niszczy pasma. Popalone kosmyki nie wyglądają estetycznie. Jedynym wyjściem jest nowość na rynku – kosmetyki do prostowania włosów.

Prostowanie włosów prostownicą  może odbywać się wyłącznie na czystych i suchych włosach. W innym wypadku termiczne działanie może je mocno uszkodzić. W sprzedaży dostępne są kosmetyki utrwalające wpływ prostownicy oraz takie, które samodzielnie wpływają na włosy, prostując je i wygładzając. Tego typu preparaty mają również właściwości antystatyczne i ochronne. Po ich nałożeniu pasma stają się miękkie i jedwabiste. Kosmetyki do prostowania włosów dostępne są w kilku formach. Po pierwsze w lakierze oraz także jako jedwab do włosów, spray czy odżywka.

Kosmetyki do włosów

Wysoka temperatura bardzo osłabia włosy, które tracą blask, stają się cienkie i matowe. Mogą również z czasem zacząć wypadać lub rozdwajać się. Dlatego też zamiast częstego prostowania termicznego można podać się zabiegowi prostowania chemicznego, który wpływa na strukturę włosa, na stałe go prostując. Specjalne środki z czynnymi substancjami nakładane są w salonach fryzjerskich.

Natomiast kosmetyki do prostowania włosów nakłada się zaraz po umyciu. Niewielka dawka preparatu powinna pokryć wszystkie pasma. Można też rozpylić specjalną mgiełkę. Następnie przy użyciu okrągłej szczotki należy suszyć włosy, dzieląc je kolejno na pasma. Gładkie i proste włosy na koniec warto spryskać lakierem, by utrwalić fryzurę. Kosmetyki do prostowania włosów wzbogacone są olejkami, wyciągami z roślin i składnikami odżywczymi, dlatego pełnią także funkcję pielęgnacyjną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.