Kosmetyki do salonu kosmetycznego

Otwierając salon kosmetyczny musisz pamiętać o wielu rzeczach. Oprócz wystroju i wyposażenia, niezwykle ważne są kosmetyki, jakich będziesz używać podczas wykonywanych zabiegów. Używanie dobrych kosmetyków nie tylko przyniesie zadowolenie twoich klientów, ale również podniesie poziom prowadzonego przez ciebie salonu. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Czynniki decydujące o wyborze kosmetyków

Przede wszystkim, przed wyborem jakichkolwiek produktów, należy ustalić, czego tak naprawdę potrzebujesz Na twoją decyzję wpływ ma kilka czynników:

  1. Musisz określić grupę docelową, do jakiej skierowana zostanie twoja oferta. Zamożność potencjalnych klientów będzie miała realny wpływ na ceny oferowanych przez ciebie usług, a co za tym idzie na ceny kosmetyków, jakie wybierzesz. Należy pamiętać jednak, że nie zawsze wysoka cena świadczy o równie wysokiej jakości produktów.
  2. Zanim zdecydujesz się na określoną markę, warto zastanowić się, jakiego rodzaju kosmetyków – do jakich zabiegów (pielęgnacja twarzy, ciała, dłoni i stóp, stylizacja paznokci, depilacja i tak dalej) – będziesz potrzebować. Bardzo ważne jest, aby były one przeznaczone do konkretnych zabiegów, takich jak na przykład dermabrazja, mezoterapia czy kawitacja ultradźwiękowa, a także kompatybilne z urządzeniami do ich przeprowadzania. Najlepiej, aby dodatkowo pozwalały one na tworzenie i wykonywanie własnych zabiegów.
  3. Na koniec musisz zrobić kalkulację, ilu klientów będzie chętnych na konkretne zabiegi. Najlepiej wybieraj mniejsze opakowania kosmetyków, by nie zdążyły się przeterminować. Wybierając duże opakowania, faktycznie zapłacisz mniej, ale oszczędzisz tylko pozornie.

KosmetykiPostaw na kosmetyki profesjonalne

Kosmetyki używane w salonie kosmetycznym powinny być produktami z tak zwanej linii profesjonalnej – wiele marek kosmetycznych posiada w swojej ofercie taki wariant. Kosmetyki profesjonalne zawierają większe stężenie substancji odżywczych i najczęściej wymagają stosowania pod ścisłą kontrolą specjalisty. Nie są one również dostępne w zwykłych drogeriach, co dodatkowo może podnieść prestiż oferowanych przez ciebie usług.

Zamawiając kosmetyki do salonu, warto pomyśleć o produktach przeznaczonych do sprzedaży klientom – osoba zadowolona z przeprowadzonego zabiegu, chętnie nabędzie od nas kosmetyk pozwalający na długotrwałe zachowanie jego efektów. W związku z tym, bardzo ważna jest oryginalność oraz data ważności używanych i oferowanych przez ciebie produktów. Przeterminowane kosmetyki zazwyczaj są mniej skuteczne, mogą zawierać substancje szkodliwe (na przykład składniki silnie uczulające), a ich używanie lub proponowanie klientom źle świadczy o właścicielach salonu i jego personelu. Aby uniknąć tego typu problemów, warto kupować kosmetyki w profesjonalnych hurtowniach kosmetycznych lub autoryzowanych punktach sprzedaży, które dodatkowo mogą doradzić w wyborze, zaoferować różnego rodzaju promocje i nierzadko udzielić korzystnych rabatów.

Wybierz kosmetyki z naturalnych składników

Oprócz ceny, niezwykle ważna jest też jakość używanych przez ciebie kosmetyków. Decydując się na zakup konkretnych produktów, zwróć uwagę na ich skład chemiczny, spectrum działania, wygląd, zapach i konsystencję. Bardzo ważne jest, aby wybrane produkty były neutralne dermatologicznie (najlepiej produkowane na bazie naturalnych składników), to znaczy nie zawierały lub zawierały możliwie jak najmniej substancji mogących wywoływać reakcje alergiczne i były przeznaczone do stosowania do każdego rodzaju skóry. Warto zwrócić również uwagę na ewentualne ograniczenia w ich stosowaniu, na przykład u dzieci i młodzieży, wydajność, rodzaj zawartych w nich substancji czynnych, składników nawilżających i natłuszczających, konserwantów, barwników oraz substancji zapachowych.

Kupując kosmetyki do otwieranego przez ciebie salonu warto zatem wybrać produkty dobre jakościowo, w przystępnych cenach – dostosowanych do możliwości twoich potencjalnych klientów, produkowanych przez sprawdzone marki, dbające o wysoką jakość swoich wyrobów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.