Dekoloryzacja włosów

Dekoloryzacja włosów

Wiele osób doświadczyło niezadowolenia z koloru włosów po farbowaniu. Zdarza się, że efekt jest zupełnie inny niż pokazany na opakowaniu farby – zwłaszcza brązy i ciemne blondy „lubią” wychodzić prawie czarne. Może się też okazać, że kolor, który bardzo podobał nam się u innej osoby, do nas po prostu nie pasuje. Wreszcie, po miesiącach farbowania włosów na czarno, możemy nagle zapragnąć rudości lub blondu. Wtedy decydujemy się na dekoloryzację z użyciem odpowiedniego preparatu.

Czytaj dalej “Dekoloryzacja włosów” »

Trendy w makijażu na jesień i zimę 2016/2017

Trendy w makijażu na jesień i zimę 2016/2017

Sezon jesienno-zimowy przynosi zmiany w trendach. Niższe temperatury i brak słońca wpływają również na rodzaje makijażu, który nosimy w tym czasie. Obecny sezon upłynie pod znakiem matowych, ciemnych ust i pięknych brwi. Stale na topie będzie makijaż niewidoczny gołym okiem. Osoby, które preferują makijaż oka powinny zaopatrzyć się w neonowe cienie i trwały eyeliner.

Czytaj dalej “Trendy w makijażu na jesień i zimę 2016/2017” »

Jak wybrać szampon do włosów?

Jak wybrać szampon do włosów?

Sklepy kosmetyczne i salony fryzjerskie oferują dziś ogromny wybór szamponów. Trudno się na coś zdecydować. Nieraz też nie do końca wiemy, czego potrzebujemy, więc podstawą jest określenie rodzaju włosów i skóry głowy – jeśli mamy wątpliwości, a zwłaszcza niepokoją nas problemy, najlepiej spytać o to fachowego fryzjera bądź trychologa. Poniżej przedstawiamy przegląd najczęściej spotykanych rodzajów szamponów oraz składników, jakie możemy w nich znaleźć.

Czytaj dalej “Jak wybrać szampon do włosów?” »

Produkty pielęgnacyjne do włosów

Produkty pielęgnacyjne do włosów

Rzadko którym włosom wystarcza samo mycie. Zwykle chcemy je dodatkowo odżywić, nawilżyć, zlikwidować łamliwość, naprawić uszkodzenia czy też ułatwić ich rozczesywanie. Wybór produktów do włosów, które mają nam to zapewnić, jest ogromny i nie zawsze wiemy, które będą dla nas odpowiednie. Przyjrzyjmy się więc tym najpopularniejszym i ich działaniu.

Czytaj dalej “Produkty pielęgnacyjne do włosów” »