Trendy w makijażu na jesień i zimę 2016/2017

Trendy w makijażu na jesień i zimę 2016/2017

Sezon jesienno-zimowy przynosi zmiany w trendach. Niższe temperatury i brak słońca wpływają również na rodzaje makijażu, który nosimy w tym czasie. Obecny sezon upłynie pod znakiem matowych, ciemnych ust i pięknych brwi. Stale na topie będzie makijaż niewidoczny gołym okiem. Osoby, które preferują makijaż oka powinny zaopatrzyć się w neonowe cienie i trwały eyeliner.

Czytaj dalej “Trendy w makijażu na jesień i zimę 2016/2017” »

Jak wybrać szampon do włosów?

Jak wybrać szampon do włosów?

Sklepy kosmetyczne i salony fryzjerskie oferują dziś ogromny wybór szamponów. Trudno się na coś zdecydować. Nieraz też nie do końca wiemy, czego potrzebujemy, więc podstawą jest określenie rodzaju włosów i skóry głowy – jeśli mamy wątpliwości, a zwłaszcza niepokoją nas problemy, najlepiej spytać o to fachowego fryzjera bądź trychologa. Poniżej przedstawiamy przegląd najczęściej spotykanych rodzajów szamponów oraz składników, jakie możemy w nich znaleźć.

Czytaj dalej “Jak wybrać szampon do włosów?” »

Produkty pielęgnacyjne do włosów

Produkty pielęgnacyjne do włosów

Rzadko którym włosom wystarcza samo mycie. Zwykle chcemy je dodatkowo odżywić, nawilżyć, zlikwidować łamliwość, naprawić uszkodzenia czy też ułatwić ich rozczesywanie. Wybór produktów do włosów, które mają nam to zapewnić, jest ogromny i nie zawsze wiemy, które będą dla nas odpowiednie. Przyjrzyjmy się więc tym najpopularniejszym i ich działaniu.

Czytaj dalej “Produkty pielęgnacyjne do włosów” »

Kosmetyki do makijażu rzęs i brwi

Kosmetyki do makijażu rzęs i brwi

Jaki jest najważniejszy kobiecy kosmetyk? Okazuje się, że znaczna część kobiet wskazuje na tusz do rzęs! Makijaż oczu wydaje się najważniejszym punktem całego procesu dbania o wygląd. Warto jednak pamiętać, że właściwy efekt makijażu, czyli podkreślenie naszych atutów, a ukrycie niedoskonałości uzyskamy dbając o siebie kompleksowo.

Czytaj dalej “Kosmetyki do makijażu rzęs i brwi” »

Kosmetyki do stylizacji włosów

Kosmetyki do stylizacji włosów

Kosmetyki do  stylizacji włosów mogą nam pomóc w ułożeniu, a następnie utrwaleniu nawet najbardziej wymyślnej fryzury, pomagając jednocześnie w pielęgnacji naszej czupryny i ochronie m.in.  przed wilgocią, puszeniem się czy elektryzowaniem.  Dziś łatwo je też usunąć np. poprzez wyszczotkowanie włosów.  Zanim jednak zdecydujemy się na zakup jakiegoś konkretnego preparatu do układania włosów, musimy wziąć pod uwagę, jaki rodzaj włosów mamy, oraz to, co chcemy osiągnąć.

Czytaj dalej “Kosmetyki do stylizacji włosów” »