Filtry przeciwsłoneczne – fakty i mity

Filtry przeciwsłoneczne – fakty i mity

Filtry przeciwsłoneczne to związki chemiczne, których zadaniem jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Jednak można trafić na sporo rozbieżnych informacji dotyczących filtrów – ich stosowania, skuteczności, szkodliwości itp. Chcielibyśmy tutaj odnieść się do paru popularnych przekonań.

Czytaj dalej “Filtry przeciwsłoneczne – fakty i mity” »

Dekoloryzacja włosów

Dekoloryzacja włosów

Wiele osób doświadczyło niezadowolenia z koloru włosów po farbowaniu. Zdarza się, że efekt jest zupełnie inny niż pokazany na opakowaniu farby – zwłaszcza brązy i ciemne blondy „lubią” wychodzić prawie czarne. Może się też okazać, że kolor, który bardzo podobał nam się u innej osoby, do nas po prostu nie pasuje. Wreszcie, po miesiącach farbowania włosów na czarno, możemy nagle zapragnąć rudości lub blondu. Wtedy decydujemy się na dekoloryzację z użyciem odpowiedniego preparatu.

Czytaj dalej “Dekoloryzacja włosów” »

Trendy w makijażu na jesień i zimę 2016/2017

Trendy w makijażu na jesień i zimę 2016/2017

Sezon jesienno-zimowy przynosi zmiany w trendach. Niższe temperatury i brak słońca wpływają również na rodzaje makijażu, który nosimy w tym czasie. Obecny sezon upłynie pod znakiem matowych, ciemnych ust i pięknych brwi. Stale na topie będzie makijaż niewidoczny gołym okiem. Osoby, które preferują makijaż oka powinny zaopatrzyć się w neonowe cienie i trwały eyeliner.

Czytaj dalej “Trendy w makijażu na jesień i zimę 2016/2017” »