Perfekcyjny makijaż ust

Perfekcyjny makijaż ust

Piękne, intensywne usta to atut każdej kobiety. Dodają one seksapilu i zapewniają idealne dopełnienie każdej stylizacji. Jak zatem wykonać perfekcyjny makijaż ust, by utrzymał się on przez cały dzień lub imprezę? Metod malowania jest kilka, a wybór odpowiedniej zależy od rodzaju kosmetyku. Inaczej usta maluje się matowa szminką w kolorze soczystej czerwieni, a inaczej połyskliwym błyszczykiem. Poniżej ten najczęściej stosowany przez wizażystów.

Czytaj dalej “Perfekcyjny makijaż ust” »

Filtry przeciwsłoneczne – fakty i mity

Filtry przeciwsłoneczne – fakty i mity

Filtry przeciwsłoneczne to związki chemiczne, których zadaniem jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Jednak można trafić na sporo rozbieżnych informacji dotyczących filtrów – ich stosowania, skuteczności, szkodliwości itp. Chcielibyśmy tutaj odnieść się do paru popularnych przekonań.

Czytaj dalej “Filtry przeciwsłoneczne – fakty i mity” »

Dekoloryzacja włosów

Dekoloryzacja włosów

Wiele osób doświadczyło niezadowolenia z koloru włosów po farbowaniu. Zdarza się, że efekt jest zupełnie inny niż pokazany na opakowaniu farby – zwłaszcza brązy i ciemne blondy „lubią” wychodzić prawie czarne. Może się też okazać, że kolor, który bardzo podobał nam się u innej osoby, do nas po prostu nie pasuje. Wreszcie, po miesiącach farbowania włosów na czarno, możemy nagle zapragnąć rudości lub blondu. Wtedy decydujemy się na dekoloryzację z użyciem odpowiedniego preparatu.

Czytaj dalej “Dekoloryzacja włosów” »