Aktualne trendy w pielęgnacji i stylizacji włosów

Aktualne trendy w pielęgnacji i stylizacji włosów

Piękne włosy to wizytówka wielu kobiet. Przez lata stylizacje uważane za modne, zmieniały się nie do poznania. Jeszcze w latach 80. XX wieku wielbiono głównie tapirowanie włosów, trwałą i brak symetrii. Jednak już 10 lat później moda zmieniła się na tyle, że zapanowała absolutna dowolność w doborze fryzury. Wciąż jednak pewne stylizacje były bardziej lubiane niż inne. Jak jest dziś?

Czytaj dalej

Dekoloryzacja włosów

Dekoloryzacja włosów

Wiele osób doświadczyło niezadowolenia z koloru włosów po farbowaniu. Zdarza się, że efekt jest zupełnie inny niż pokazany na opakowaniu farby – zwłaszcza brązy i ciemne blondy „lubią” wychodzić prawie czarne. Może się też okazać, że kolor, który bardzo podobał nam się u innej osoby, do nas po prostu nie pasuje. Wreszcie, po miesiącach farbowania włosów na czarno, możemy nagle zapragnąć rudości lub blondu. Wtedy decydujemy się na dekoloryzację z użyciem odpowiedniego preparatu.

Czytaj dalej

Jak wybrać szampon do włosów?

Jak wybrać szampon do włosów?

Sklepy kosmetyczne i salony fryzjerskie oferują dziś ogromny wybór szamponów. Trudno się na coś zdecydować. Nieraz też nie do końca wiemy, czego potrzebujemy, więc podstawą jest określenie rodzaju włosów i skóry głowy – jeśli mamy wątpliwości, a zwłaszcza niepokoją nas problemy, najlepiej spytać o to fachowego fryzjera bądź trychologa. Poniżej przedstawiamy przegląd najczęściej spotykanych rodzajów szamponów oraz składników, jakie możemy w nich znaleźć.

Czytaj dalej

Kosmetyki do stylizacji włosów

Kosmetyki do stylizacji włosów

Kosmetyki do  stylizacji włosów mogą nam pomóc w ułożeniu, a następnie utrwaleniu nawet najbardziej wymyślnej fryzury, pomagając jednocześnie w pielęgnacji naszej czupryny i ochronie m.in.  przed wilgocią, puszeniem się czy elektryzowaniem.  Dziś łatwo je też usunąć np. poprzez wyszczotkowanie włosów.  Zanim jednak zdecydujemy się na zakup jakiegoś konkretnego preparatu do układania włosów, musimy wziąć pod uwagę, jaki rodzaj włosów mamy, oraz to, co chcemy osiągnąć.

Czytaj dalej

Farby do włosów

Farby do włosów

Jednym z podstawowych kosmetyków do włosów jest farba. Jej głównym zadaniem jest nadanie określonego koloru pasmom, pokrycie siwych włosów i odżywienie włosów. Dawniej, farby produkowano na bazie szkodliwych substancji, które przedłużały trwałość koloru, jednak mocno uszkadzały strukturę włosa. Aktualnie farba do włosów nie jest już szkodliwa, wręcz przeciwnie, pozwala odzyskać blask spłowiałym włosom.

Czytaj dalej

Kosmetyki do prostowania włosów

Kosmetyki do prostowania włosów

Zadbane włosy to atrybut każdej kobiety. Jednak, żeby mieć grube i gęste, trzeba je odpowiednio pielęgnować i chronić przed działaniem szkodliwych czynników. Ponadto częste zabiegi kosmetyczne, jak farbowanie czy prostowanie włosów, znacząco osłabiają strukturę włosa i prowadzą do nich wypadania i przesuszenia.

Kłopot z niesfornymi pasami, puszeniem i skręcaniem się włosów dotyczy większości kobiet. Ujarzmienie fryzury nie jest łatwym zadaniem. Sam tradycyjny lakier czy pianka do włosów to zazwyczaj za mało, by zyskać ładne i proste włosy. Ratunkiem jest prostownica do włosów, ale częste stosowanie tego sprzętu bardzo niszczy pasma. Popalone kosmyki nie wyglądają estetycznie. Jedynym wyjściem jest nowość na rynku – kosmetyki do prostowania włosów.

Czytaj dalej