Kremy do twarzy

Ładna, odżywiona i gładka skóra to atut każdej kobiety. Właściwa pielęgnacja cery utrzyma ją w odpowiedniej kondycji. Jeśli mowa o dbaniu o skórę twarzy, nie można się obyć bez kremu do twarzy. Jest to bowiem podstawa codziennej toalety. Odpowiednio dobrany kosmetyk pod względem rodzaju cery, pory dnia i wieku pozwoli na długi czas utrzymać młody wygląd.

Wklepanie codziennie rano i codziennie wieczorem niewielkiej dawki preparatu uchroni skórę przed działaniem różnych czynników zewnętrznych. W ciągu dnia narażeni jesteśmy na promieniowanie słoneczne, wiatr i skoki temperatury. Krem bogaty w składniki tworzące barierę ochronną, jak filtry UV, opóźnia proces starzenia się skóry. Dodatkowo wzbogaca skórę o  witaminę D i olejki nawilżające.

Istnieje kilka rodzajów cery. Każdy wymaga określonej formy odżywiania, by zadbać o przesuszone lub tłuste partie twarzy. Cerę dzieli się na:

  • normalną,
  • suchą,
  • tłustą,
  • mieszaną.

Pierwsza, najmniej kłopotliwa, gdzie cała twarz jest dobrze nawilżona. Cera sucha, jak sama nazwa wskazuje, potrzebuje większej dawki wody. Największym mankamentem skóry tłustej jest nadmierne błyszczenie się. Natomiast skóra mieszana jest połączeniem skóry suchej, najczęściej na policzkach, ze skórą tłustą na czole, nosie i brodzie.

Różna specyfika skóry powinna decydować o wyborze kremu. Cera sucha powinna być pielęgnowana z użyciem kremów nawilżających, które przywracają jej odpowiedni poziom wilgotności i utrzymują go przez cały dzień. Taki krem nadaje się także do cery normalnej i mieszanej. Tego typu kosmetyki zawierają głównie glicerynę, glikole i poliglikowe. Związki te zatrzymują bowiem wodę w komórkach.

W sklepach nie brakuje również kremów tłustych, których zadaniem jest uelastycznienie i wygładzenie skóry. Skład kosmetyku opiera się na substancjach czynnych, które bezpośrednio działają na dane warstwy skóry, likwidując podrażniania oraz zrogowacenia. Stosuje się go również głównie do skóry suchej. Na inne mniej powszechne dolegliwość skórne produkowane są kremy specjalne. Ich zdaniem jest:

  • zmatowienie,
  • oczyszczenie,
  • złuszczenie,
  • wybielenie skóry.

Na półkach sklepowych cały czas pojawiają się kolejne propozycje firm kosmetycznych, działające na kolejne problemy z cerą.

Zapomnieć nie można również o kremach przeznaczonych do skóry dojrzałej, których zadaniem jest spłycenie i zredukowanie zmarszczek oraz przywrócenie sprężystości skórze. Ponadto popularnym kosmetykiem są także kremy hipoalergiczne, tworzone z myślą o kobietach z cerą wrażliwą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.