Kufry kosmetyczne

Kufry kosmetyczne są niezbędnym wyposażeniem każdego salonu kosmetycznego. Ułatwiają organizację pracy i umożliwiają przechowywanie wszystkich kosmetyków i akcesoriów w jednym miejscu. Dzięki licznym przegródkom mamy możliwość szybkiego odnalezienia każdego kosmetyku. Ponadto chronią nasze skarby przed uszkodzeniami mechanicznymi w czasie transportu, a także przed czynnikami atmosferycznymi.

Na rynku akcesoriów kosmetycznych dostępnych jest wiele rodzajów kufrów. W hurtowniach zaopatrujących salony kosmetyczne znajdziemy je we wszelkich możliwych kolorach, a nawet fakturach materiałów. Możemy wybrać te najbardziej podstawowe – niewielkie, bez wewnętrznych przegródek. Wykonane są często z przezroczystego plastiku, co pozwala sprawdzić ich zawartość bez konieczności otwierania.

Kufry kosmtyczne

fot. Yastremska/bigstockphoto.com

Znajdziemy też kufry większych rozmiarów, z rozkładanymi szufladkami, w których pomieści się więcej kosmetyków. Przegródki pozwalają poukładać je tak, aby szybko można było odnaleźć ten konkretny. Zazwyczaj mają zamontowane zamknięcie na klucz, co zapobiega otwarciu kufra podczas transportu. Posiadają ponadto rączkę lub pasek na ramię, dzięki czemu łatwo przeniesiemy je w inne miejsce.

Producenci oferują ponadto kufry duże, na kółkach i z rączką. Są bardzo przydatne dla kosmetyczek, które pracują również poza salonem kosmetycznym. Sprawdzają się w podróży, ponieważ z uwagi na duże rozmiary, pozwalają pomieścić wszystkie potrzebne akcesoria. Zbudowane są zwykle w sposób umożliwiający zdjęcie lub założenie poszczególnych komór. Dzięki temu możemy dopasować wielkość kufra do naszych aktualnych potrzeb. Często są one dodatkowo usztywnione na rogach, co chroni je przed wgięciem.

Jeżeli przyjmujemy klientki tylko w gabinecie, możemy zaopatrzyć się w kuferki wykonane z materiałów, nie są one bowiem narażone na przemakanie pod wpływem deszczu czy śniegu. Większość jest lekko usztywniona, co zapewnia utrzymanie kosmetyków na swoim miejscu. Pracując w plenerze, np. przy sesjach ślubnych, warto zainwestować w kufry wykonane z twardych i nieprzemakalnych tworzyw. Chronią one nie tylko przed wilgocią, ale również nadmiernym nasłonecznieniem kosmetyków (co może wpływać na ich trwałość i konsystencję).

Warto zwrócić uwagę na układ przegródek w kufrze. W zależności od tego, jakiego rodzaju akcesoria chcemy w nim umieścić, mogą mieć one różne wymiary. Wielu producentów oferuje kufry z ruchomymi przegródkami, które możemy ustawić według własnych potrzeb. Pamiętajmy również o wysokości przegródek i szufladek. Wybierzmy takie, w których będziemy mogły postawić buteleczki z podkładami czy lakierami. Łatwiej jest wówczas zachować porządek.

Wybierajmy kufry wyściełane wewnątrz miękkimi materiałami. Chroni to bowiem szklane i plastikowe opakowania kosmetyków przed uszkodzeniem np. w podróży.

Wybór kufrów kosmetycznych jest bardzo szeroki. Szukając najodpowiedniejszego dla naszych potrzeb kierujmy się przede wszystkim funkcjonalnością. Zainwestujmy w taki, w którym pomieścimy wszystkie niezbędne akcesoria. Pamiętajmy jednak również o bezpieczeństwie ich przechowywania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.