Laser frakcyjny CO2

Młody wygląd w kilka chwil? To możliwe za sprawą zabiegów medycyny estetycznej, które odpowiednio przeprowadzone mogą odmłodzić nawet o kilkanaście lat. W ostatnim czasie w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych dużą popularnością cieszy się metoda z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2. Ten mało inwazyjny zabieg poprawia wygląd skóry, regenerując zniszczone komórki. Kosmetolog wybiera określone partie skóry, dzięki czemu działanie odbywa się punktowo i bezpieczne.

Z upływem lata skóra traci jędrność i blask, gdyż zawarty w niej kolagen produkowany jest wolnej i w mniejszym stopniu. Pobudzenie wytwarzania kolagenu to klucz do likwidacji zmarszczek oraz poprawy elastyczności skóry. W tym celu światło lasera frakcyjnego CO2 kierowane jest w głąb komórek, gdzie dochodzi do reakcji fototermicznej. Tkanki zostają zaktywizowane do wzmożonej pracy, dzięki czemu tworzy się więcej nowego kolagenu, a skóra staje się gładsza i bardziej napięta.

bart78/bigstockphoto.com

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 może powodować dyskomfort w postaci obrzęknięcia twarzy i lekkiego bólu. Nim rozpocznie się naświetlanie, konieczne jest nałożenie preparatu znieczulającego. Dodatkowo twarz ochładzana jest powietrzem. Po zabiegu skóra potrzebuje dłuższego czasu na regenerację, gdyż po usunięciu martwych tkanek jest silnie czerwona i łuszczy się. Rekonwalescencja trwa około tygodnia. Przez ten czas najlepiej pozostać w domu. Efekty w postaci gładszej i lepiej odżywionej skóry widoczne są już po jednej sesji , ale gdy celem jest redukcja głębokich zmarszczek trzeba wykonać przynajmniej 3 zabiegi, raz na miesiąc.

Profilaktycznie, raz w roku kuracja laserem polecana jest kobietom powyżej 25 lat, aby pobudzić stymulację kolagenu i przeciwdziałać ubytkom substancji odżywczych. Jest to również dogłębny peeling oczyszczający. Z upływem lat należy zwiększać częstotliwość zabiegów laserem frakcyjnym CO2. Kobiety przed 50 rokiem życiem mogą stosować tę metodę nawet raz w miesiącu, by zachować jak najwyższą jędrność skóry. Laser może być bardzo pomocny również przy usuwania nieestetycznych blizn po rozstępach czy trądziku. Jednak w tym wypadku niezbędna jest konsultacja ze specjalistą, który dobierze odpowiednią terapię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.