Manicure – jaki mieć w ofercie?

W każdym salonie kosmetycznym podstawową usługą jest manicure, ponieważ przyciąga najwięcej klientek. Stosunkowo niedrogi zabieg pozwala znacząco upiększyć dłonie, na pielęgnację których często brakuje nam czasu. Poza tym fantazyjny manicure może być ciekawym dopełnieniem wyjątkowej kreacji. Niegdyś manicure ograniczał się do wycięcia skórek i pomalowania płytki, obecnie rodzajów tej usługi jest znacznie więcej i każdy może sobie wybrać opcję najlepszą dla siebie.

Pierwszy rodzaj, najbardziej podstawowy to manicure tradycyjny. Zaczyna się on od dezynfekcji rąk i usunięcia poprzedniego lakieru. Następnie kosmetyczka skraca paznokcie, a za pomocą pilnika nadaje im odpowiedni kształt. Najpowszechniejsze są płytki o owalnym, migdałowym kształcie, na których można najdokładniej położyć warstwę lakieru. Zanim jednak rozpocznie się aplikacja preparatu w ulubionym kolorze, opuszki placów trzeba wymoczyć w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Zmiękczone dzięki temu skórki wokół paznokci będą łatwiejsze do uśnięcia. Kolejny krok to polerowanie płytki, gdyż na gładszej powierzchni lakier utrzyma się dłużej.

stanowisko manicure

W salonach kosmetycznych wykonywany jest też manicure biologiczny. Zabieg niemal nie różni się od manicure tradycyjnego, wyjątkiem jest usuwanie skórek, bo przeprowadza się to przy użyciu specjalnego płynu. Po opiłowaniu płytki i nałożeniu lakieru, stosuje się również odżywkę, by zadbać o skórę dłoni. Niegdyś najpopularniejszy był manicure francuski, wyjątkowo elegancki i wyrazisty. Wykonywany tylko przy dłuższej płytce paznokciowej, gdyż jej wysunięty brzeg należy pokryć białym lakier. Resztę wcześniej maluje się subtelnym różem, aby uzyskać efekt bardzo czystej płytki.

Później modne były tipsy akrylowe i żelowe, które umożliwiały stworzenie dowolnej długości paznokci i ciekawych aplikacji na płytce. Utwardzona warstwa odżywki i lakieru utrzymywała się nawet kilka tygodni, ale mocno obciążała płytkę, powodując jej rozdwajanie. W przypadku takiego manicure właściwy efekt znikał po dwóch tygodniach, kiedy pojawiały się nieestetyczne odrosty. Aktualnie kolejki w salonach kosmetycznych ustawiają się na manicure hybrydowy. Ten rodzaj manicure jest mniej szkodliwy niż akryl czy żele, bo aplikowana jest mniejsza ilość utwardzanej odżywki. Paznokcie wyglądają bardziej naturalnie, a ich wykonanie zajmuje maksymalnie dwie godziny. Niemniej zbyt częste stosowanie hybrydy również może uszkadzać płytkę.

Nowością w salonach jest natomiast fiberglass, czyli manicure z włókna jedwabnego. Po naklejeniu na płytkę specjalnego włókna zostaje ona mocno utwardzana, a wszelkie pęknięcia zostają sklejone. Znikają wszelkie ubytki, a paznokcie prezentują się zdrowo i naturalnie. Minusem tej metody jest mała trwałość oraz przeciwwskazanie dla poobgryzanych paznokci. Niemniej, rodzajów manicure jest tak dużo, że każdy wybierze coś dla siebie. A warto dbać o swoje dłonie, które są przecież naszą wizytówką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.