Maski borowinowe

Po zimie skóra wdaje się być przesuszona i pozbawiona blasku. Szukamy wówczas dobrego sposobu na poprawę kondycji naszej cery, by w promieniach wiosennego słońca prezentował się doskonale. Peeling i kremy rewitalizujące to często za mało w przypadku pozimowej regeneracji.

Można jednak sięgnąć po wysoko skoncentrowane preparaty, dzięki którym skóra odzyska witalność i piękny wygląd. Coraz popularniejszym zabiegiem na twarz jest maseczka borowinowa, która ma właściwości lecznicze i świetnie wpływa na skórę, która od razu po zabiegu staje się bardziej gładka i napięta. Nic więc dziwnego, że borowina to aktualnie jeden z najcenniejszych składników w branży kosmetycznej.

Maska borowinowa

fot. Valua Vitaly/bigstockphoto.com

O właściwości borowiny wiadomo już od wieków. Tysiące lat temu kąpiele z jej dodatkiem gwarantowały skórę gładką jak aksamit. Złoża borowiny najprawdopodobniej pochodzą sprzed 10 tys. lat p.n.e. Po ustąpieniu lodowca, ziemia wraz z obumarłą roślinnością bagienną okazała się być najlepszym, polskim kosmetykiem. Lecznicze zabiegi borowinowe zaczęto powszechnie stosować w 1858 roku w Krynicy Górskiej. W XIX wieku maseczki z borowiny były receptą na zachowanie młodego wyglądu. Ich skuteczność nie zniknęła wraz z upływem czasu, dlatego do dziś wykonuje się je w wielu uzdrowiskach i salonach piękności, bo dają wyjątkowe efekty.

Borowina to zatem nic innego jak leczniczy torf, który zawiera bardzo cenne składniki mineralne, m.in. cynk, potas, brom, żelazo, magnez, mangan oraz pektyny, fitoestrogeny, enzymy, aminokwasy i kwasy huminowe. Dzięki tym substancjom działa przeciwzapalnie oraz bakteriobójczo. Ponadto likwiduje wolne rodniki i oczyszcza organizm z toksyn. Młodsza i odpowiednio nawilżona cera to właśnie efekt działania maseczki borowinowej. Sprawdza się ona w przypadku skóry pozbawionej jędrności, z widocznymi zmarszczkami, przebarwieniami oraz trądzikiem. Seria zabiegów pozwoli wyeliminować powszechne mankamenty cery, zarówno tej dojrzałej, jak i młodej, ale najlepiej sprawdza się w przypadku cery tłustej i mieszanej, bo redukuje nieestetyczne błyszczenie. Wystarczy zastosować ją dwa razy w tygodniu.

Przeciwwskazania do stosowania maski borowinowej

Borowina dostępna jest w formie gotowej maseczki w wielu sklepach kosmetycznych. To pozwala na samodzielne przygotowanie kuracji w zaciszu własnego domu. Jednak należy zapamiętać, że nie każdy może stosować maseczki na twarz z borowiną. Przeciwwskazaniem do takiego zabiegu kosmetycznego, nawet robionego samodzielnie, są wszelkie choroby skórne. Poza tym kobiety w ciąży również nie powinny się poddawać takim działaniom. Wszelkie stany osłabienia organizmu, gorączka, nadciśnienie, cukrzyca czy nadczynność tarczycy uniemożliwiają przeprowadzenie kuracji kosmetycznej z użyciem borowiny. Konieczne zatem jest dokładne przeanalizowanie wpływu borowiny na naszą skórę oraz cały organizm i ewentualne skonsultowanie się ze specjalistą, by zwykła maseczka nam nie zaszkodziła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.