Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny mający na celu złuszczenie martwego naskórka i oczyszczenie skóry. Zabieg pobudza odnowę skóry oraz pomaga likwidować problemy skórne.

Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym złuszczaniu martwych komórek naskórka za pomocą precyzyjnego strumienia mikrokryształków. Są różne rodzaje mikrodermabrazji, w zależności od tego, co jest wykorzystywane do ścierania. W mikrodermabrazji diamentowej stosuje się głowice diamentowe, w mikrodermabrazji korundowej – kryształki tlenku glinu, a w mikrodermabrazji tlenowej, zwanej także oxybrazją – tlen i sól fizjologiczną. Ostatnio popularność zdobywa także hydrabrazja, w której nie wykorzystuje się kryształków, tylko pył wodny.

dimid_86/bigstockphoto.com

Mikrodermabrazja jest zabiegiem precyzyjnym, a złuszczanie przeprowadza się w sposób kontrolowany – do odpowiedniej głębokości. Dlatego nie ma ryzyka zbyt głębokiego złuszczenia ani powstania blizn. Jest mniej inwazyjna niż dermabrazja czy peeling chemiczny. Jest bezbolesna i nie uniemożliwia normalnego funkcjonowania zaraz po zabiegu, choć wkrótce po nim może się utrzymywać rumień – od kilku godzin do dwóch dni. Możliwe jest też uczucie lekkiego świądu i mrowienia. Częstotliwość i liczbę zabiegów dostosowuje się do indywidualnego zapotrzebowania, lecz zwykle stosuje się serie kilku w odstępach od 1 do 4 tygodni. Czasem efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu.

Zabieg poprawia ukrwienie skóry, poprawia jej koloryt, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, ułatwia wchłanianie składników zawartych w kosmetykach, oczyszcza pory, zmniejsza widoczność przebarwień, spłyca blizny. Polecany jest osobom z trądzikiem pospolitym i bliznami potrądzikowymi, rozszerzonymi porami, bliznami, przebarwieniami, rozstępami i drobnymi zmarszczkami. Nie ma ograniczeń wiekowych. Na kilka dni przed zabiegiem powinno się unikać peelingów, woskowania i depilacji chemicznej.

Przeciwwskazania to stany zapalne skóry, zakażenia bakteryjne lub wirusowe, trądzik ropny, grzybica skóry, nadżerki i nowotwory skóry, naczyniaki jamiste, łuszczyca, bliznowce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.